70’li Yılların Kâkülleri Yeniden Moda

Başkasında görüp beğenince “acaba mı” dediğim kâkülleri, kendimde denemeye biraz mesafeliyim. Sanki sonrasında hep pişmanlık yaşayacakmışım gibi geliyor. Belki de duyduğum olumsuz tecrübelerden dolayı biraz önyargım var… Yine kakül her zaman aklımızı çeliyor, şimdi de 70’li yılların kakülleri yeniden moda! Buyrun farklı kakül modellerine bakalım…

70’lerden:

Jane Birkin:

70’ler ve kâkül deyince akıllara gelen isimlerden biri şüphesiz moda ikonu Jane Birkin. Güzel ikonun, düz ve doğal saçlarıyla imza haline gelen kâkülleri çabasız stilini tamamlıyor. 

Debbie Harry:

Blondie grubunun solisti, şarkıcı ve söz yazarı Debbie Harry, 70’li yıllarda asi stiliyle özdeşleşen asi kâkülleriyle dönemin modasını şekillendiren isimlerden biri…

Farah Fawcett:

Hacimli ve katlı kesimli saçlarıyla akıllara kazınan Farah Fawcett, kâküllerini dalgalı kullanmak isteyenler için saç modasında büyük bir ilham kaynağı olabilir. Özellikle kendinden dalgalı bir saç yapınız varsa, kuaförünüze Fawcett’in resmini göstermekten çekinmeyin.

2021:

Margot Robbie:

Güzel oyuncu Margot Robbie, Nisan ayında gerçekleşen Oscar Ödül Töreni’ne kâkülleriyle katılarak, bu saç modelinin popüler hale geleceğine dair ilk sinyallerini veren isimlerden biri olmuştu. Ünlü yıldıza kaş hizasında, düz kestirdiği kâküller gerçekten çok yakışmış.

Andra Day:

Oscar Töreni’nde karşımıza kâkül görünümüyle çıkan bir diğer isim de Andra Day oldu. Şarkıcı muhteşem saçlarıyla, kıvırcık saçta kâkül olmayacağına dair önyargıları da yıkıp geçiyor, moda dünyasının dikkatini çekiyordu.

Mara Lafontan:

Model Mara Lafontan, kâküllerin moda ile yatıp moda ile kalkan Fransız kızlarına çok yakıştığını bir kez daha kanıtlıyor. Lafontan’ın Jane Birkin’i anımsatan saç kesiminin nostaljik bir tavrı da var.

Daha Fazla İlham için galerimize göz atabilirsiniz:

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Urla’nın En Genç Sanat Galerisi Gru Art Gallery’den Yeni Sergi: Kağıttan Kaplan” yazımızı buradan, ”Sanatta ‘Füzyon’ ile Enerji Açığa Çıkıyor” yazımızı ise buradan  okuyabilirsiniz. 

Ayrıca ”Moda: Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Vakko ve Les Benjamins Modası” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz. 

Farklı bir öneri olarak ”Gastronomi Dünyasından Türkçe Podcast Önerileri” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

 

Neslisah Satiroglu

Neslişah Aygören Şatıroğlu, Koç Üniversitesi İşletme mezunu. Yüksek lisansını ise Pazarlama İletişimi alanında tamamladı. Küçüklükten beri kendisini moda dünyasına ait hissetse de, üniversitede yaptığı staj sayesinde kariyerini bu sektörde şekillendirmek istediğini karar verdi. Üniversitenin son senesinde, hem İstanbul Moda Akademisi’nde Styling eğitimi almaya, hem de Lidyana.com’da marka sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında, kendi blog sayfasını açarak yazma tutkusunu geliştiren ve aynı zamanda YouTube kanalını kuran Neslişah, aralarında Zeynep Tosun, Meriç Küçük, Faruk Saraç gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’de moda alanında başarılı işler yapmış isimler ile röportajlar yaptı. Aynı senenin sonunda Derin Mermerci’nin yeni kurulmaya hazırlanan moda ve lifestyle platformunda editör, yazar ve içerik üreticisi olarak çalışmaya başladı. 2018 senesinde ise, İstanbul Moda Akademisi’ne eğitim koordinatörü olarak geçiş yaptı. Eğitimlerin tüm içerik planlaması ve yönetiminden sorumlu olan Neslişah, şimdi ise Hürriyet Gazetesi’nin moda yazarı olarak çalışmakta, YouTube kanalında Bünyamin Aydın, Arzu Kaprol gibi sektörde öncü isimlerle moda röportajlarına devam etmekte, Boğaziçi Üniversitesi’ne moda eğitimleri planlamakta ve kendi girişimlerini yaratmaktadır. "For Happy Brides" isimli bir markası olan Neslişah, konsept gelin ve nedime setleri hazırladığı markasıyla aynı zamanda evlilik sürecindeki herkesin ilham alacağı bir platform yaratmayı hedeflemektedir. Dergi Urla platformunda ise, moda, güzellik, kültür-sanat konularında yazılar hazırlamaktadır.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN