Danteller Müzelik Oldu

dergi.urla

Yavaş Modanın temsilcilerinden Atölye Pür, 3. yıl dönümünü Köstem Zeytinyağı Müzesi’nde kutladı.

Güler Sarıgöl tarafından üç yıl önce kurulan Atölye Pür, yaşam kültürümüze sahip çıkan, önceki kuşakların hikayelerini önemseyen, yereli destekleyen, kadın dayanışmasına inanan, sade ve ilkeli hayatı benimseyen bir yol haritası ile tasarlamakta ve üretmektedir. Bu içerikte kurulmuş ilk ve tek tasarım atölyesi olan Atölye Pür, Urla’daki mağazasında hizmet vermektedir.

dergi.urla

Atölye Pür, %100 pamuk, el dokuma ve elektrikli tezgah dokuması kumaşları farklı ilçelerdeki yerel dokumacılara dokutmaktadır.

Atölye Pür, 3. yaşında, Köstem Zeytinyağı Müzesi için dantellerden yorumlanarak kumaşlara uyarlanan özel bir kostüm koleksiyonu tasarlamıştır.

Kutlama etkinliği kapsamında ziyaretçilerin de içine dahil edildiği canlı bir performans gerçekleştirildi. Ziyaretçiler, sandıklarda bekleyen annelerinin ürettiği dantellerden bir duvar panosu oluşturdular. Kadınlar, bu etkinlik sayesinde geçmiş zamanları ve atalarını anmış oldular.

Pür Tasarımın kurucusu Güler Sarıgöl, “zamansız tasarımlarla sandık hafızalarını tazelediklerini” vurguladı. “Üstlendiğimiz bu misyonu etkinlikler sayesinde kitlelerle paylaşmaya devam edeceğiz“dedi.

Sergi şeklinde devam edecek olan etkinlik 27 Ağustos 2023 tarihine kadar gezilebilecek.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN