Moda: Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Vakko ve Les Benjamins İmzası

Geçtiğimiz yaz düzenlenmesi planlanan ancak COVID-19 salgını sebebiyle 2021’e ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz – 08 Ağustos ve Paralimpik Oyunları ise 24 Ağustos – 05 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Türkiye milli sporcularımızın kıyafetlerini de ünlü Türk markaları Vakko ve Les Benjamins tasarladı. 

Seyahat ve Seremoni Kıyafetlerini Vakko Tasarladı

Tokyo 2020 Olimpik ve Paralimpik oyunlarında yarışacak milli sporcuların yol, seremoni ve Olimpiyat Köyü kıyafetleri Vakko tarafından tasarlandı. Farklı illerde yaşayan sporcuları ziyaret eden Vakko tasarımcıları, tüm parçaları kişilere özel olarak hazırladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları Türkiye Milli Takım Kıyafetleri | Vakko

Vakko tasarımı kırmızı ve kırık beyaz renklerinin etrafında şekillenen kıyafetler hem konforlu hem de oldukça şık görünüyor. Hem erkek hem kadın sporcular için tasarlanan kırık beyaz takım elbiselere lacivert dokunuşlar eklenerek, Tokyo Olimpiyatları’nın ana rengine de gönderme yapılıyor. Tüm tasarımlarda kırmızı ve beyaz Türk bayrağını sembolize ederken, Tokyo laciverti ile ise 3 rengin takım ruhuna gönderme yapılıyor. Son olarak sol göğüs üzerine işlenen ay yıldızlı arma, milli sporcuların yüreklerinin Türk bayrağıyla attığını vurguluyor.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları Türkiye Milli Takım Kıyafetleri | Vakko

Spor Kreasyonu Bünyamin Aydın’a Emanet

Les Benjamins markasının kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda yarışacak sporcularımız için Nike koleksiyonu üzerine tasarımlar gerçekleştirdi. Sporcularımızın taşıyacağı formalar üzerine yapılan tasarımlar, Türk halı ve kilim kültüründen izler taşıyor. Aydın, desenlerde tekrar eden motiflerden esinlenerek, özgünlük, birlik, yaratıcılık ve çeşitlilik kavramları eşliğinde dört ayrı monogram’ı bir araya getirerek eşsiz bir figür yaratıyor. Bu figür ise Nike ile olan işbirliği koleksiyonunda kullanılıyor. 

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Türkiye Milli Takım Kıyafetleri | Les Benjamins x Nike
Özgünlük, Birlik, Yaratıcılık ve Çeşitlilik | Les Benjamins

Bünyamin Aydın’ın Nike ile olan işbirliğinde tasarımların yaratım sürecine dair çekilen etkileyici videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Merakla Beklenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Alınan Sıkı Tedbirlerle Bu Yıl Gerçekleşecek Gibi” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

Neslisah Satiroglu

Neslişah Aygören Şatıroğlu, Koç Üniversitesi İşletme mezunu. Yüksek lisansını ise Pazarlama İletişimi alanında tamamladı. Küçüklükten beri kendisini moda dünyasına ait hissetse de, üniversitede yaptığı staj sayesinde kariyerini bu sektörde şekillendirmek istediğini karar verdi. Üniversitenin son senesinde, hem İstanbul Moda Akademisi’nde Styling eğitimi almaya, hem de Lidyana.com’da marka sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında, kendi blog sayfasını açarak yazma tutkusunu geliştiren ve aynı zamanda YouTube kanalını kuran Neslişah, aralarında Zeynep Tosun, Meriç Küçük, Faruk Saraç gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’de moda alanında başarılı işler yapmış isimler ile röportajlar yaptı. Aynı senenin sonunda Derin Mermerci’nin yeni kurulmaya hazırlanan moda ve lifestyle platformunda editör, yazar ve içerik üreticisi olarak çalışmaya başladı. 2018 senesinde ise, İstanbul Moda Akademisi’ne eğitim koordinatörü olarak geçiş yaptı. Eğitimlerin tüm içerik planlaması ve yönetiminden sorumlu olan Neslişah, şimdi ise Hürriyet Gazetesi’nin moda yazarı olarak çalışmakta, YouTube kanalında Bünyamin Aydın, Arzu Kaprol gibi sektörde öncü isimlerle moda röportajlarına devam etmekte, Boğaziçi Üniversitesi’ne moda eğitimleri planlamakta ve kendi girişimlerini yaratmaktadır. "For Happy Brides" isimli bir markası olan Neslişah, konsept gelin ve nedime setleri hazırladığı markasıyla aynı zamanda evlilik sürecindeki herkesin ilham alacağı bir platform yaratmayı hedeflemektedir. Dergi Urla platformunda ise, moda, güzellik, kültür-sanat konularında yazılar hazırlamaktadır.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN