Biraz da Moda: Yeezy ve Gap İş Birliğinden İlk Parça Tanıtıldı

Sansasyonel çıkışları ile tanınan Kim Kardashian’ın eski eşi Kanye West’in markası Yeezy, ayakkabıları ile özellikle gençler arasında fenomen haline geldi. Tasarımlarının beğenmeyeni de çok, estetik açısından güzellikleri ise gerçekten tartışılır. Ancak markanın çıkardığı neredeyse her ürünün popüler hale gelmesi moda endüstrisinde ciddi bir güce ulaştığını kanıtlıyor.

Uzun yıllardır Adidas ile birlikte hazırladığı sneakers’lar ile daha geniş bir kitleye ulaşan marka, bundan bir yıl önce Gap ile on yıllık bir anlaşma yaptıklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta içi ise bu işbirliğinden doğan ilk parça Gap’in Instagram hesabı üzerinden tanıtıldı ve markanın web sitesi üzerinden ön siparişler alınmaya başlandı.

İlk tanıtılan parça, cinsiyetsiz olarak tasarlanan, saks mavisi renginde ve geri dönüştürülmüş naylondan tasarlanan bir pofuduk mont oldu. 200 dolarlık fiyatıyla Gap’in standart fiyatlarını üzerinde, ancak Yeezy’nin ortalama ayakkabı fiyatlarının altında kalan bu parça tasarlanırken, West’in son zamanlardaki stil seçimlerinden ilham alınmış gibi görünüyor. Düğmesiz, fermuarsız ve logosuz olarak tasarlanan bu mont bana üstüne yorgan geçirip çıkmış hissi verdi, rengi ise Ikea’nın logosunu ve bez çantalarını anımsattı.

Şimdilik yalnızca mankensiz ve hayalet olarak çekilmiş haliyle paylaşılan montu, ilk bakışta çok beğenmesem de geçtiğimiz hafta Kanye West’in Los Angeles sokaklarında çekilmiş fotoğrafını görünce üstteki duruşunu sevdim. West’in fotoğrafta kendini saklamak için yüzüne geçirdiği maske genel görünümüne anlamsız bir dokunuş eklese de, montun oversize duruşu bana rahat ve havalı bir parçaymış izlenimi verdi.  Her ne kadar bir Yeezy hayranı olmasam da, uzun yıllar sürecek olan bu anlaşmadan doğacak diğer parçaları da merakla bekliyorum.

Moda Dünyasından Kısa Kısa

  • Türk lüks sokak giyimi markası Les Benjamins, kökleri Bodrum’un yerel kültürüne uzanan ve ilhamını Halikarnas Balıkçısı’ndan alan Resort 2021 koleksiyonunu sundu. Ege Denizi’nin esintisini, minimal tasarımlar ve sokak kültürünün canlı dünyasıyla buluşturan koleksiyonda, oversize kesim tişörtler, plaj elbiseleri, mini etekler, şortlar ve mayolar yer alıyor.

  • Derin Mermerci Boyner ile ikinci kez bir araya gelerek ortak bir yaz koleksiyonuna imza attı. Keten pantolonlar, yelekler, denim pantolon ve ceketlerden oluşan koleksiyon bej, hardal, beyaz gibi renklerin yanı sıra pembe ve turuncunun hakim olduğu enerjik ve havalı 40 parçadan oluşuyor.

Neslisah Satiroglu

Neslişah Aygören Şatıroğlu, Koç Üniversitesi İşletme mezunu. Yüksek lisansını ise Pazarlama İletişimi alanında tamamladı. Küçüklükten beri kendisini moda dünyasına ait hissetse de, üniversitede yaptığı staj sayesinde kariyerini bu sektörde şekillendirmek istediğini karar verdi. Üniversitenin son senesinde, hem İstanbul Moda Akademisi’nde Styling eğitimi almaya, hem de Lidyana.com’da marka sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında, kendi blog sayfasını açarak yazma tutkusunu geliştiren ve aynı zamanda YouTube kanalını kuran Neslişah, aralarında Zeynep Tosun, Meriç Küçük, Faruk Saraç gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’de moda alanında başarılı işler yapmış isimler ile röportajlar yaptı. Aynı senenin sonunda Derin Mermerci’nin yeni kurulmaya hazırlanan moda ve lifestyle platformunda editör, yazar ve içerik üreticisi olarak çalışmaya başladı. 2018 senesinde ise, İstanbul Moda Akademisi’ne eğitim koordinatörü olarak geçiş yaptı. Eğitimlerin tüm içerik planlaması ve yönetiminden sorumlu olan Neslişah, şimdi ise Hürriyet Gazetesi’nin moda yazarı olarak çalışmakta, YouTube kanalında Bünyamin Aydın, Arzu Kaprol gibi sektörde öncü isimlerle moda röportajlarına devam etmekte, Boğaziçi Üniversitesi’ne moda eğitimleri planlamakta ve kendi girişimlerini yaratmaktadır. "For Happy Brides" isimli bir markası olan Neslişah, konsept gelin ve nedime setleri hazırladığı markasıyla aynı zamanda evlilik sürecindeki herkesin ilham alacağı bir platform yaratmayı hedeflemektedir. Dergi Urla platformunda ise, moda, güzellik, kültür-sanat konularında yazılar hazırlamaktadır.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN