Moda: 2021 Yaz Sezonunun Öne Çıkan 5 Trendi

2021 yaz sezonunda, enerjimizi yükseltecek capcanlı tonlar, hepimizi birer stil ikonu gibi hissettirecek iddialı dekolteler, büyüklerimizin sandıklarını ve el işlerini değerli kılacak nostaljik trendler göze çarpıyor. Sezonun öne çıkan 5 yeni moda trendine gelin birlikte göz atalım.

Sezonun Rengi Yeşil 

Bu yaz en canlı haliyle yeşil, hem podyumları hem de Instagram kızlarının stil anlarını ele geçirdi. The Attico’nun yeşil blazer ceketi Hailey Bieber’la, House of Sunny’nin yeşil elbisesi Kendall Jenner ile ikonikleşti; Bottega Veneta ve Balenciaga’nın yeşil tonlarındaki en yeni çanta ve ayakkabıları ise kısa sürede sezonun en gözde parçaları arasına girdi. Yeşilin bu iddialı tonuna siz de stilinizde yer vermek isterseniz, birçok markada farklı alternatifler bulabilirsiniz.

Sardık Sarmalandık

Uzun süredir hayatımızda olan crop(kısa) bluzlar, bu sezon belden birkaç kez dolanan ipli halleriyle yeni bir boyut kazandı. İddialı ve seksapalitesi yüksek bu trendi, Versace’den, Jacquemus’a kadar birçok yüksek moda markası koleksiyonlarına ekledi ve diz altında kalan midi eteklerle eşleştirdi. Stil ilhamı almak için siz de markaların podyum anlarına göz atabilirsiniz.

Pastel Şıklık 

Sakin tavrıyla pastel tonlar, bu yaz birçok farklı markada karşımıza çıkıyor. Sarı, yeşil, pembe ve mavinin en yumuşak halleri, takım elbiselerden, eteklere; mayolardan, aksesuarlara kadar stillerimizi ele geçiren birçok parçayı süsleyerek, romantizm seviyemizi yükseltiyor.

Asimetrik Dekolte

Belin tek ya da iki tarafında da yer alan delikler bu yazın en popüler dekoltesi haline geldi. Fendi’nin yalnızca belin yan kısımlarını açıkta bırakan beyaz elbisesi daha gündelik bir görünümde bu dekolteyi vurgularken, örneğin; Gabriela Hearst, saten bir gece elbisesinde bu dekolteyi yorumlayıp parlak taşlarla süsledi ve şıklığı bir üst seviyeye taşıdı. 

El Emeğine Övgü

Bu yaz hem plaj hem de gündelik stillerde örgü detaylar öne çıkıyor. Büyüklerimizin el emeğine övgü olarak yeniden doğan bu trend, tığ işi ya da şişle örülmüş elbise, bluz, çanta, şapka, etek, pantolon gibi parçaları süslüyor. İlham almak için Valentino’dan, Longchamp’e; Fendi’den Burberry’e kadar modaya yön veren birçok markanın 2021 İlkbahar/ Yaz koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Urla’da bulunan ve ”Sizi Çok Şaşırtacak Barbaros Köyü” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

Urla’da üretilen şarapları merak ediyorsanız ”Urla Bağ Yolu Şarap Üreticileri” yazımızı buradan, ”Tadına Doyamayacağınız, Urla’da Bağları’nda Üretilen Şaraplar” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

Neslisah Satiroglu

Neslişah Aygören Şatıroğlu, Koç Üniversitesi İşletme mezunu. Yüksek lisansını ise Pazarlama İletişimi alanında tamamladı. Küçüklükten beri kendisini moda dünyasına ait hissetse de, üniversitede yaptığı staj sayesinde kariyerini bu sektörde şekillendirmek istediğini karar verdi. Üniversitenin son senesinde, hem İstanbul Moda Akademisi’nde Styling eğitimi almaya, hem de Lidyana.com’da marka sorumlusu olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında, kendi blog sayfasını açarak yazma tutkusunu geliştiren ve aynı zamanda YouTube kanalını kuran Neslişah, aralarında Zeynep Tosun, Meriç Küçük, Faruk Saraç gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’de moda alanında başarılı işler yapmış isimler ile röportajlar yaptı. Aynı senenin sonunda Derin Mermerci’nin yeni kurulmaya hazırlanan moda ve lifestyle platformunda editör, yazar ve içerik üreticisi olarak çalışmaya başladı. 2018 senesinde ise, İstanbul Moda Akademisi’ne eğitim koordinatörü olarak geçiş yaptı. Eğitimlerin tüm içerik planlaması ve yönetiminden sorumlu olan Neslişah, şimdi ise Hürriyet Gazetesi’nin moda yazarı olarak çalışmakta, YouTube kanalında Bünyamin Aydın, Arzu Kaprol gibi sektörde öncü isimlerle moda röportajlarına devam etmekte, Boğaziçi Üniversitesi’ne moda eğitimleri planlamakta ve kendi girişimlerini yaratmaktadır. "For Happy Brides" isimli bir markası olan Neslişah, konsept gelin ve nedime setleri hazırladığı markasıyla aynı zamanda evlilik sürecindeki herkesin ilham alacağı bir platform yaratmayı hedeflemektedir. Dergi Urla platformunda ise, moda, güzellik, kültür-sanat konularında yazılar hazırlamaktadır.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN