Netflix Ekim’de Bir Başka Güzel Sanki!

Netflix Ekim ayında yine dopdolu… Filmler, belgeseller, animeler, diziler… Sevebileceğinizi düşündüğümüz birkaç içeriği sizin için derledik.

Şimdiden İyi Seyirler…

1-You

  Yönetmen koltuğunda John Scott’un oturduğu, ülkemizde de yayınlanan Caroline Kepnes’in “Sen” adlı romanından uyarlanan You, 3. sezonu ile izleyicisiyle buluşmaya hazır! Oyuncu kadrosunda; Penn Badgley ,Pedretti, Tatiana Gabrielle, Saffron Burrows, Shalita Grant,Mathew Trent Hunnicutt, Scott Michael Foster, Scott Speedman ve Shalita Grant gibi pek çok oyuncunun yer aldığı dizi, 2018 yılında 1.sezonu, 2019’da 2.sezonunu yayınladı, 3.sezonu ile de 6 Ekim’de Netflix’de yerini alacak.

Dizinin Konusu; ilk sezonda kitapevi işletmecisi olan Joe’nun takıntılı bir aşık olduğunu ve bunun için cinayet(ler) işlediğini görmüştük. İlk sezonda Beck ile olan ilişkisini gördüğümüz Joe’nun ikinci sezonda şehir değiştirip Love’a aşkını izledik. Bu sezonda da ilişkilerini daha heyecanlı hale getiren ve başka bir boyuta taşıyan çocukları hikayeye dahil oluyor.Bu sezonda Love ve Joe her şeyden kaçıp yeni bir şehre taşınıyor ve Joe’nun takıntılı halini bilen Love onu bu durumdan kurtarmayı ve düzenli bir hayat sürmeyi istiyor. Sevdiklerine karşı aşırı takıntılı ve korumacı olan Joe, bakalım oğlu için geçmişteki hatalarından kurtulacak mı yoksa yeni evlerinde de bu durum devam edecek mi? Yeni komşuları başlarına iş açacak mı?

  1. sezonda yeni katılan oyuncularla daha hareketli bölümler bizi bekliyor anlaşılan…

2-Kin

Yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı, başarılı ve usta oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı, Güney Kore yapımı The Grudge’den uyarlanan suç ve polisiye filmi bu platform için yapılmış.8 Ekim’de Netflix’de yayınlanacak filmin oyuncu kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan,Cem Yiğit Üzümoğlu, Rüzgar Aksoy, Duygu Sarışın, Yosi Mizrahi, Elif Gizem Aykul ve Enes Külahçı gibi isimler yer alıyor.

Filmin Konusu; dürüstlüğü ile bilinen Başkomiser Harun, mesleğindeki en büyük ödülü aldıktan sonra arkadaşlarıyla kutlamaya gider. Dönüşte bindiği takside, taksici ile yaşadığı tartışma sonucunda kendini savunurken cinayet işlemek zorunda kalır. Ertesi gün emniyete geldiği zaman dün gece işlediği cinayet davası önüne gelir ama; Harun itiraf etmek yerine kendi işlediği cinayetin failini aramaya başlar ve işler giderek sarpa sarar.

“Gerçekler ancak adalet intikam peşindeyken ortaya çıkar.” mottosuna dayanan film, polisiye sevenler için biçilmiş kaftan.

3-Maid

New York Times’ın en çok satan anılarından biri olan Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother’s Will to Survive Stephanie Land’den uyarlanan bir  komedi-drama Netflix dizisi Maid. 1 Ekim’de Netflix’de yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosunda “Once Upon Time İn… Hollywood”,”The Leftovers” gibi yapımlardan tanıdığımız başarılı ve genç oyuncu Margaret Qualley’nin yanı sıra, Andie McDowell, Anika Noni Rose, BJ Harrison, Nick Robinson, Xavier de Guzman, Aimee Carrero ve Toby Levins yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Hollywood’un başarılı oyuncularından Margot Robbie, John Wells ile paylaşıyor.

Dizinin Konusu; şiddet ve istismar dolu evinden kaçan genç bir annenin evsizlik, yoksulluk ve çaresizliğine dair hikayeler üzerine kurulu. Kızı ile ayakta kalmaya çalışan zeki ve kararlı bir kadının bir yandan yoksulluk ile mücadele ederken diğer yandan kocası ile kızını almak için girdiği hukuk savaşının anlatıldığı dizide, duygusallığı ve mizahı tek bir mercekte izleyeceksiniz. Kızı ile yaşamını sürdürmeye çalışan bir kadının, temizlikçi olarak işe başlaması ile gelişen olaylar mücadelenin ve azmin gücünü biraz hicivle biraz da komediyle izleyiciyle buluşuyor.

Kadın gücünün ve azminin ne kadar büyük olduğu üzerine kurulu bu dizide pek çok oyuncunun, yapımcının kadın olmasının yanı sıra kamera arkası ekibinin çoğu, üç editörü, bir görüntü yönetmeni, yazarlarının çoğu ve beş yönetmenden dördü de kadın.

4- Bad Sport

Yönetmenliğini  Miles Blaydon-Ryall, Georgina Cammalleri, James House, Lizzie Kempton, Alex Kiehl, Luke Sewell’ın yaptığı bir Netflix belgesel dizisi. 6 Ekim’de yayınlanacak olan bu spor belgesel dizisi esas olarak hikayelere dayanıyor.

Belgeselin Konusu; tartışmalara konu olan olayların sporcular, antrenörler ve kolluk kuvvetleri tarafından dile getirildiği, spor ve suçun kesiştiği olaylar anlatılıyor. 6  hikayeye dayanan bu belgesel dizinin içinde 2002 Salt Lake City Olimpiyat artistik patinaj skandalı; süperstar Indycar sürücüsü Randy Lanier’in esrar kaçakçılığı operasyonu; Arizona Eyalet Üniversitesi basketbol nokta traş şeması; bir sigorta dolandırıcılığı çetesinin ortasındaki at tetikçisi; İtalyan futbol tarihinin en büyük şike skandalı olan Calciopoli; ve Güney Afrikalı kriket kaptanı Hansie Cronje’nin trajik gözden düşmesini başka bir gözle izleyebileceksiniz. Gerçek spor suçlarının küresel tartışmalara yol açtığı olayları ilk ağızdan dinleyebileceğiniz bu belgesel dizisinde sporun içindeki bilinmeyenleri göreceksiniz.

5- Suçlu

Yönetmenliğini Antoine Fuqua’nın yaptığı bir Netflix polisiye-dram-suç filmi. Kadrosunda Jake Gyllenhaal, Ethan Hawke, Paul Dano, Riley Keough, Peter Sarsgaard gibi oyuncuların yer aldığı film 1 Ekim’de izleyiciye sunulacak.

Filmin Konusu; rütbesi düşürülen Joe, 911 çağrı merkezinde çalışmaya başlar. Bir sabah kaçırıldığını söyleyen bir kadından aldığı telefonla, hayati tehlikesi olduğunu düşündüğü bu kadını kurtarmayı ister ancak; hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve olaylar beklenmedik bir şekilde ilerlemeye başlar.

6-Diana: The Musical

Netflix’in İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ve Prenses Diana’ya dair içeriklerine yeni bir tanesi daha eklendi… Yönetmenliğini  Tony ödülü kazanan Christopher Ashley’in yaptığı müzikalin müzikleri ve içeriği ise David Bryan ve Joe DiPetro tarafından kaleme alınıyor. Jeanna de Waal, Erin Davie, Roe Hartrampf ve sert Kraliçe Elizabeth rolünde iki kez Tony ödüllü Judy Kaye yer alıyor müzikalde. Koronavirüs salgını dolayısıyla 2020 yılında izleyicisiyle buluşması ertelenen müzikal, Kasım ayında Broadway’de sergilenmeden önce 1 Ekim’deNetflix’de yayınlanacak.

Müzikalin Konusu; Prenses Diana’nın kişisel hayat hikayesi, röportajları ve Prens Charles ve Camilla ile birlikte içinde bulunmak zorunda kaldığı aşk üçgeni anlatılıyor.

7-The Billion Dollar Code

Yönetmenliğini Robert Thalheim’ın yaptığı bu mini dizide senaryoyu Thalheim ve Oliver Ziegenbalg birlikte kaleme aldı. Oyuncu kadrosunda; Mark Waschke, Misel Matičević, Leonard Scheicher, Marius Ahrendt, Lavinia Wilson, Seumas Sargent yer alıyor. Gerçek bir hikayeye dayalı bu mini dizi Netflix için yapıldı ve 7 Ekim’de izleyicisiyle buluşacak.

Dizinin Konusu; Google Earth algoritmasının mucitleri olan iki mühendisin haklarını savunmak için mahkemede adalet arayışının anlatıldığı bu mini dizide 90lardaki Berlin duvarının yıkılmasından sonra ortaya çıkan hacker ortamı, Silikon Vadisi’ndeki büyük çekişmeler, verdikleri hukuk mücadelesi ve davanın sonuçları çarpıcı bir dille anlatılıyor. Gerçek bir dostluğu, sadakati ve adalet sorununu görebileceğiniz harika bir dizi.

8- Evinde Biri Var

Stephanie Perkins’in çok satan kitabından uyarlanan, yönetmen koltuğunda Patrick Brice’ın oturduğu, senaryosunu Henry Gayden’ın kaleme aldığı bir ABD gerilim filmi. Kadrosunda Sydney Park, Sarah DugdaleThéodore Pellerin gibi oyuncular yer alıyor.6 Ekim’de Netflix’de yayınlanacak olan film “There’s Somone Insıde Your Home” ismiyle bilinmektedir.

Filmin Konusu; Makani isimli bir genç kızın liseyi bitirmek amacıyla büyükannesinin yanına taşınmasıyla başlayan olaylar zinciri üzerine kurulu. Bir yandan okulu bitirmeye çalışan Makani ve arkadaşları diğer yandan en gizli sırlarını ifşa etmeye çalışan bir seri katille başı uğraşırlar. Makani ve arkadaşları ise, bu gizli seri katili yakalayıp onu durdurmaya çalışırlar. Bakalım başarabilecekler mi?

9-Böyle Kaldık

Yönetmenliğini Dany Boon’un yaptığı, senaryosunu ise Laurence Arné ile birlikte kaleme aldıkları Fransız komedi filmi. Orijinal adı “8 Rue de l’Humanit” olan filmin oyuncu kadrosunda Dany BoonFrançois DamiensLaurence Arné gibi isimler yer alıyor. 20 Ekim’de Netflix’de yayınlanacak olan film, pandemi döneminde yaşadıklarımızı esprili bir dille anlatıyor.

Filmin Konusu; pandemi döneminde karantina alınan Fransa / Paris’te herkes şehir dışına çıkarak biraz olsun bu dönemi daha rahat geçirmeyi amaçlamaktadır. Bunu yapamayan Paris’teki 8 numaralı apartmanın sakinleri ise, bu süreci birlikte geçirmek zorunda kalırlar ancak; birbirlerine uyum sağlamakta zorlanırlar. Hepsinin birbirinden farklı geçmişi olan bu apartmanın sakinleri, farklılıkları nedeniyle çatışsa da bir süre sonra birbirlerini anlayabilmeye başlarlar.

Covid-19 salgınında kendimize ve yaşadığımız durumlara biraz olsun mizahi bir açıdan bakmak isterseniz bu komedi filmi tam sizlik!

10-One Night in Paris

Yönetmenliğini Mehdi Idir’ın yaptığı, Romain Frayssinet,Kyan Kjojandi,Djimo, Kev Adams ve pek çok başarılı stand-up sanatçısının gösteri yaptığı bir Fransız stand-up gösteri programıdır.

Pandemi döneminde eğlenceli skeçleri ve bol kahkahalı stand-up gösterilerinin Fransız stand-up sanatçıları tarafından sergilendiği bu programda gülmeye doyacaksınız.

11- Pokemon Filmi: Ormanın Sırları

 Pokemon serisinin 25. yılını kutladığı “Pokemon Filmi: Ormanın Sırları” 90lar çocuklarını geçmişe götürürken, Pokemon’u bilmeyenlere de kendini sevdirecek. Filmin kadrosunda Ikue Otani, Sarah Natochenny, Kimlinh Tran, Ryan Andes, Rodger Parsons, James Carter Cathcart, Erica Schroeder ve Michelle Ruff gibi isimler yer alıyor. 2020 yılı yapımı olan bu anime film, 8 Ekim’de Netflix’de izleyicisiyle buluşacak.

Filmin Konusu; Okoya Ormanında yaşayan Koko, kendisinin bir Pokemon olduğu inancıyla yetişmiş bir çocuktur.  Yaşadığı ormana kimseyi almama gibi katı kuralları olan Koko, bir gün Ash ve Pikachu ile şans eseri karşılaşır ve ilk insan arkadaşıyla tanışmış olur. Bu tanışmadan sonra Koko’nun hayatı değişmeye ve artık daha çok sorular sormaya başlar…

12- Violet Evergarden: The Movie

  Anime severlere müjde! Netflix’de bu ay harika animeler var. İşte onlardan biri de “Violet Evergarden”. Taichi Ihidate tarafından yönetilen ve Reiko Yoshida tarafından yazılan bir Japon Netflix orijinal romantik drama filmidir. Seslendirmelerini Yui Ishikawa, Daisuke Namıkawa,Takehito Koyasu, Hidenobu Kiuchi gibi sanatçıların yaptığı bu anime film 13 Ekim’de Netflix’te!

Filmin Konusu; duygu ve aşk konuları üzerine kurulmuştur. Anneannesi ile birlikte yaşayan Daisy’nin 50 yıl önce yazılmış bir mektubu bulması ve yazdığı mektuplarla ünlü olan Violet’ın ve onun gerçek ve ümit dolu aşkına duyduğu merakın sonucunda başına gelen olaylar anlatılıyor.

13- Seinfeld

Larry David, Jerry Seinfeld’ın kaleminden çıkan 1989-1998 yılları arasında yayınlanmış olan Amerikan komedisi. Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander’ın başrollerinde oynadığı dizi, Amerika’da gelmiş geçmiş en iyi sitcom olarak görülmektedir. Netflix’de tüm bölümleri yayınlanacak olarak dizi pek çok ödüle de layık görülmüştür.

Dizinin Konusu; Jerry ve arkadaşlarının başından geçenler üzerine kuruludur. Dizinin tüm ana ve birçok yardımcı karakteri, yazarların gerçek hayatlarından alıntıdır. Birtakım karakterler de gerçek hayattakilerin karikatürize versiyonlarıdır.Sitcom dizisi gibi belirli bir olayın üzerinden gitmek yerine gündelik hayatın rutinlerini üzerinden güldürüyor dizi. Birçok insana göre zaten rutin hayatları bir komedi dizisi kadar komik değil midir? Belki de öyledir, Seinfeld’da bir konu üzerinden gitmeyerek çıtayı oldukça yüksek bir yere koymuştur.

PEKİ YA DEVAMI BEKLENEN DİĞER DİZİLER? 

  • Emily In Paris‘in 2.sezon onayı yakın zamanda duyurulmuştu ancak yayın tarihi henüz netleşmedi.
  • The Witcher 2.sezonu 17 Aralık’ta yayında!
  • Netflix tarihinde ilk sezonu en fazla izlenmeye sahip Bridgerton da 2.sezon onayını aldı. Yayın tarihi ise henüz duyurulmadı.  
  • Merakla ve heyecanla beklediğimiz The Stranger Things 4.sezon fragmanı yayınlandı. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Yayın tarihi ise 2022! Yine bekleyeceğiz… 
  • League of Legends hayranlarının beklediği Arcane ise ilk 3 bölümü ile 6 Kasım’da yayınlanacak. 
  • Cobra Kai 4.sezonu yayın tarihi 31 Aralık. 
  • Yine çok izlenen Ozark 4.sezonu ile 2022’ye Netflix’te.
  • Undercover dizisinin de 3.sezonunun geleceği duyuruldu Netflix tarafından. 

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Sonbahar’da Netflix İzlemek Bir Başkadır: Eylül Ayında Netflix’te Neler Var Biliyor musunuz? ” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

Farklı bir öneri olarak anime severler için ”Biraz Sihir Biraz Dram: İşte Animasyon Dünyasından Yürekleri Isıtan Üç Ayrı Film ” yazımızı buradan okuyabilirsiniz. 

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN