Urla’da Bulunan TED İzmir Koleji’nden Doğaya Fidan Hediyesi

TED İzmir Koleji öğrencileri sürdürülebilir bir gelecek için 2000 adet fidanı doğa ile buluşturdu.

Ege Orman İl Müdürlüğü vasıtasıyla ve TED İzmir Koleji Okul Aile Birliği üyelerinin desteği ile TED İzmir Koleji öğrencileri gelecek nesillere daha yeşil, daha sağlıklı bir yaşam bırakabilmek adına ve Sürdürülebilirlik Projesi kapsamında fidan dikme etkinliğinde bir araya geldi.

10.000 fidan dikme hedefi ile yola çıkılan bu organizasyonda İzmir’in Buca ilçesindeki dağ eteklerine dikilmek üzere 2000 fidan armağan eden ve bu fidanları toprakla buluşturan TED İzmir Koleji öğrencileri, gelecek nesiller için yepyeni umutlar yeşerttiler.

TED İzmir Koleji Okul yönetimi ve Okul Aile Birliği üyelerinin de aralarında bulunduğu fidan dikim etkinliği sonrasında öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildi. Birbirinden güzel ve anlamlı anların yaşandığı bu etkinlikte TED İzmir Koleji Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ferzan Yalkut: “Gelecek nesiller için en büyük görevimiz, onlara temiz bir hava ve yeşil bir gelecek bırakabilmektir. Bu amaçla çıktığımız bu yolda, öğrencilerimize katılımları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Lütfen Çöpünü Doğaya Bırakma” yazımızı buradan ; ; ”Tarihin ve Sanatın Penceresinden: Zeytin Ağacı” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Daha fazlası için Dergi Urla Ana Sayfa‘ya dönebilirsiniz…

 

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN