Umut Altıntaş’ın ‘Flash’ Sergisi Gru Art Gallery’de Sanatseverlerle Buluşuyor

Gru Art Gallery, 30 Nisan – 5 Haziran 2022 tarihleri arasında Umut Altıntaş’ın ‘Flash’ isimli kişisel sergisini ağırlıyor.

‘Flash’ Sergisi, Umut Altıntaş | Gru Art Gallery, Urla

Gru Art Galery, 30 Nisan – 5 Haziran 2022 tarihleri arasında Umut Altıntaş’ın ‘Flash’ isimli kişisel sergisini ağırlıyor. Umut Altıntaş, Flash sergisinde yapışkanlı her türlü yüzeye basılmış çıkartmaların içi boşaltmış artıklarının amorf form ve renklerinden yola çıkıyor. Çıkartmadan geriye kalan, kolaylıkla tanımlanamayan negatif alanları ve istenmeyen olarak addedilen çerçeveleri ana malzeme haline getirdiği bir üretim metoduna odaklanıyor.

Umut Altıntaş | ‘Flash’ Sergisi

Altıntaş’ın akademik çalışmaları ve tasarımlarında sıklıkla ele aldığı boşluk kavramı Flash sergisinde yer alan kolajlarında kavramsal bir boyutta karşımıza çıkıyor. Sanatçı, boşluğu çerçeveleyerek boşun boş olduğunu gösteren çıkartma artıklarını bir araya getirmesinin yanı sıra kimi zaman kullandığı zıt renkler vasıtasıyla da boşluk kavramını araştırıyor.

Kendinden yapışkanlı hazır endüstriyel etiketler, çocuklar için yayımlanmış çıkartmalı illüstrasyon kitapları ve kırtasiyede satılan renkli etiketler Altıntaş’ın sanatsal üretiminin ana malzemelerini oluşturuyor. Kullanılan etiketlerin kendine has form, doku ve renkleri ile sahip oldukları deformasyonlar, sanatçının bir akış içerisinde hızlı kararlarla meydana gelen üretim süreciyle birleşiyor. Bu yanıyla sergide yer alan kolajlar, resim ve grafik arasında değişen biçimsel bir dil sunuyor. ‘Flash’ 5 Haziran tarihine kadar Gru Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Gru Art Gallery Hakkında

GRU Sanat Galerisi 2021’in Şubat ayında Urla’da açıldı. Farklı disiplinlerden ve farklı estetik kaygılara sahip sanatçıların bir arada yer alabileceği bir koleksiyon oluşturmayı amaçlayan GRU, sanatta bağımsızlığı, çok sesliliği, paylaşılabilirliği destekleyen bir çağdaş sanat galerisi olarak kuruldu. 21. Yüzyılın ilk çeyreği biterken, sanatı, güncel pratiklerin geçmişle olan bağlarını akılda tutan, günümüz dinamikleri üzerine düşünen ve yenilikçi bir perspektiften ele alıyor. Sanatçıların bağımsız üretimlerini sürdürebilmeleri için gerekli maddi koşulların sağlanmasına ve sanatta erişilebilirlik kavramına yaklaşımında, GRU sanatsever ve sanatçı dostu bir galeri işleyiş yapısını prensip ediniyor. GRU, lokal adresi Urla’da çağdaş sanatın bölgedeki izleyiciyle buluşabildiği ve nitelikli sanat eserlerinin sergilendiği bir mekan oluşturmuş olmaktan mutluluk duyuyor.

Gru Art Gallery

Yenice Mah., Park Sk. No: 8/4-5 Urla, İzmir, Türkiye
0 531 261 70 04 www.gruartgallery.com @gruartgallery

Tüm soru ve talepleriniz için:

info@gruartgallery.com

 

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Lütfen Çöpünü Doğaya Bırakma” yazımızı buradan ; ; ”Tarihin ve Sanatın Penceresinden: Zeytin Ağacı” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Daha fazlası için Dergi Urla Ana Sayfa‘ya dönebilirsiniz…

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN