Cemal Demir’in Özgün Sanatsal Dili: ‘Arada Burada’ Kişisel Sergisi

Gru Art Gallery 28 Ekim – 19 Aralık tarihleri arasında sanatçı Cemal Demir’in ‘Arada Burada’ isimli sergisini ağırlıyor. Sanatçının kişisel sergisi, 1996 –  2019 yılları arasında ürettiği soyut ve figüratif çalışmalarının bir derlemesini izleyiciye sunuyor. 

 
‘ARADA BURADA’
CEMAL DEMİR
 
28 EKİM – 19 ARALIK 2021

Demir’in sanatsal üretimi, teknik bir ustalıkla ortaya koyduğu figüratif resimlerinin yanı sıra imgenin temsilinin önceliğini araştıran soyut çalışmalarıyla iki ana hat üzerinden ilerler. Sanatçının figüratif çalışmalarındaki dramatik ışık kullanımı ve alışılagelmişin dışına çıkan kadrajları resimlerinde sinematik ve teatral bir anlatı ortaya koyar. Bir hikayenin içerisinden alınarak resimlenen anlar, izleyiciye olasılıklar evreninden doğan bir tekinsizlikle beraber süregelen bir gerilim duygusu verir. Hayal gücünü ve merak duygusunu harekete geçiren bu gerilim, ustalıkla kurgulanmış imgeler aracılığıyla seyirciye parçaları birleştirme olanağı sunar.

Sanatçının çoğunlukla monokrom bir palet kullanarak ürettiği soyut çalışmaları ise figüratif çalışmalarının kurgusal dilinden uzak, imgenin varlık sınırlarını belirsizleştiren doğaçlama bir akış içerisindedir. 

 
Sanatçının üzerinde çalıştığı hikayeler, dönemsel olarak farklılaşsa da, her hikaye Cemal Demir’in özgün sanatsal dilini taşımaya devam ediyor. ‘Arada Burada’ sergisi 19 Aralık tarihine kadar Gru Art Gallery’de izlenebilir.

Sanat galerisi websitesi gruartgallery.com ve sosyal medya hesapları (@gruartgallery) üzerinden sergiyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir veya 0531 261 70 04 numaralı telefon üzerinden galeri ile iletişime geçebilirsiniz.

 
Adres: Yenice Mah. Park Sk. No:8/4-5, Urla/İzmir
 

Farklı bir öneri olarak ”Urla’da Bulunan Adults Only – Yetişkin Otelleri” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz. 

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN