Urla’da Bulunan ”Adults Only – Yetişkin Otelleri”

Urla tüm özellikleri ile yaz-kış turizminin popüler olduğu İzmir’in dingin ve sessiz bir fotoğrafı gibi. Tatilden ya da seyahatten beklediğimiz bazen kişilere göre ya da dönemsel olarak değişebilir. Birçok kişi tatillerinde sadece yetişkinlere özel otellerde huzurlu ve sakin bir konaklama tercih ediyor. Farklı konseptli işletmeleriyle büyük bir yelpazeye hitap eden Urla’nın bir başka seçeneği de adults only otelleri!

Tatilinizde sadece dinlenmek, sessizliğe kulak vermek ve sadelikle ruhunuzu dinlendirmek yani yaşamı biraz daha ağır çekimde yaşamak birçok kişi için ideal tatil. Sadece yetişkinlere hitap eden özellikleri barındıran bu oteller yine yetişkinlerin isteklerine göre tasarlanıyor; sofistike ve dingin tasarımı ile diğerlerinden ayrılıyor.

Adults only oteller, daha çok balayı çiftlerinin, çocukları yetişkin olanların, sadece partnerleriyle sessiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin ya da tek başına dinlenmek isteyenlerin gizli limanı gibi. Kimilerinde disko ya da bar gibi bölümler de bulunan bu otellerde öğün saatleri, çocuklu ailelere hitap edecek saatlerden ziyade, yetişkinlerin tercih ettiği daha geç saatlere göre düzenleniyor. Yavaş ritimli bir müziği içinize çekip, güzel bir manzarayı ve sessizliği dinlediğiniz ve tatilinizi daha çok size ait hissettirecek Urla Adults Only Otel seçeneklerini bu yazıda bir araya getirdik.

Teruar Urla

Teruar Otel, Urla

Otelin ismini aldığı teruar kelimesinin anlamı, bir mahsulün kendine özgü büyüme ortamını içeren çevresel faktörler anlamına geliyor. Teruar Urla da, üzüm bağları ve zeytin ağaçları arasında kendi dünyası yaratan bir alan. Bu özel otel aynı zamanda restoran olarak da hizmet vermekte.  Mutfağını lokal ve sade olarak tanımlayan Teruar Urla, Türkiye’nin ve özellikle Urla’nın özel üreticilerinden gelen mahsullerle toprağın, suyun ve güneşin tadını tariflerinde birleştiriyor. Urla’nın bağlarına ve tepelerine eşlikçi oda manzaraları, tamamen doğal dokular ve materyallerle tasarlanmış minimal odaklı özenli dekorasyonu ile huzurlu bir tatil bekleyenleri davet ediyor.

Narımor Urla

Narımor Otel, Urla

Adını bahçesinde bulunan mor nardan alan Narımor aslında eski bir Urla evi. Tarihi yapıya sahip olan bu butik otel, Urla Sanat Sokağı’na 3, şehir merkezine ise 6 km uzaklıkta. Tarihi dokuya hiçbir zarar verilmeden restore edildiği gibi, otelin hiçbir alanında da kimyasal malzemeler bulundurulmamaktadır.

Narımor, ortalama 25 ila 45 metrekareden oluşan 9 odalı ve her bir odasında farklı bir konsept yaratılan bir butik otel. Odaların yedisi süit, ikisi standart. Odaların her birinde oluşturulmaya çalışılan konsepte uygun olan antika eşyaları görebilirsiniz. Otelin her köşesinde 1800’lü yıllardan 1940’lara kadar devam eden antika eşyalar, mobilyalar ve objelerle, konaklayan misafirler kısa bir zaman yolculuğuna çıkıyor. Doğalı savunan ve doğanın korunması gerektiğine inanan otelin menüsündeki ürünlerin hepsi de organik ve Urla’daki üreticilerden temin ediliyor.

Narımor Urla Otel‘de kaldığınız zaman şehir merkezinde olmanın avantajlarını da yaşayabilirsiniz. Malgaca Pazarı, Arasta Çarşısı ve Sanat Sokağı’na 3 dakikada, Beğendik Abi, HİÇ Urla, Das Cantina gibi lokantalara 5 dakikada varabilirsiniz.  Eğer aracınızla gelmişseniz veya herhangi bir ulaşım aracı kullanmak isterseniz USCA Şarapçılık ile başlayarak Urla Bağ Yolu’ndaki şarap üreticilerini ziyaret edebilir, farklı olarak Teos Marina, Teos Antik kentini de ziyaret edebilir, yeni yerler görüp, yeni tatları deneyebilirsiniz.

Adres: Camiatik, Sümbüllü Çeşme Sok. No:15, 35430, Urla/İzmir

Telefon: (0232) 754 12 02

OD Urla Misafirhanesi

OD Urla Misafirhanesi, Urla

Urla’nın en başarılı restoranlarından Od Urla’nın hemen yanı başındaki Od Urla Misafirhanesi, bu güzel lezzetleri biraz daha fazla denemek isteyenler ve tatil yaparken ev konforunu arayanlar için biçilmiş bir kaftan. Zeytin ağaçlarının arasından geçerek, ulaştığınız şirin ve sıcak bir yapı Od Urla Misafirhanesi. Tatilde olma hissi veren havuzunun yanında, ev konforunu yaşayabileceğiniz sizi düşünerek düzenlenmiş odaları ile Od Urla, misafirlerini memnun etmeyi amaçlıyor ve bunu da başarıyor doğrusu…

15 dönüm zeytinlik arazisi üzerinde kurulan 5 odalı bir otel burası. Doğası, manzarası ve tabii ki Od Urla’dan gelen lezzetli kahvaltıları ile adeta bir arınma merkezi. Urla merkeze 4km., Urla Sanat Sokağı’na 15 dakika uzaklıktaki Od Urla’ya özel aracıyla gelmek isteyen misafirler için otopark hizmeti de mevcut. Od Urla’da kalan misafirler Limantepe, İskele’de bulunan Fırın Vourla, Mavi Plaj, Urla Sanat Sokağı, Uzbaş Arboreturumu, Altınköy Plajı, İzmir Teknoloji Enstitüsü gibi yakın mesafedeki mekanları da ziyaret edebilme fırsatına sahip oluyor.

 Adres: Rüstem Mahallesi 2018/9 Sokak No:28 Süt Pınarı Mevkii, 35430 Urla/ İzmir

Telefon: (0541) 323 68 23

Yelken Otel Urla

Yelken Otel, Urla

Urla İskele’de denize sıfır bir konumda yer alan Yelken Otel, bina üzerindeki konumu ve rüzgar yönlerine göre adlandırdığı odaları ile yetişkin misafirlerine hizmet veriyor. Otelin en önemli özelliği kalabalıktan uzak sessiz ve huzurlu bir konaklama deneyimi edindirmek. İşletme bu yüzden kahvaltı servisini tüm ısrarlara rağmen sadece otelde konaklayan misafirlerine vermeyi seçiyor.  Minimal ve mütevazi dekorasyonu ile misafirlerine sıcak bir ortam sunan otel, gece dalga sesleriyle uykuya dalıp, güne güneşin doğuşunu izleyerek başlamak isteyenler için doğru adres.

Art Design Otel

Art Design Otel, Urla

Yüzyıllık taş binası özenle ve titizlikle dokusuna zarar vermeden yeniden hayata döndürülen; sanatı ve tasarımı eklektik bir biçimde ruhunda hissettiren otel, konuklarına kendi evlerindeki sıcaklığı ve konforu yaşayabileceği bir ortam inşa etmiş. Hoş bir ambiyansta keyifli yemekler ve tadım deneyimleri edinebileceğiniz bu otel fazlasıyla huzurlu ve sakin bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Otel sahip olduğu mimari tasarımı çocuklara uygun olmadığı ve sessiz ve dinginliği ile ön plana çıkmak istediği için alternatif durumlar olsa da büyük çoğunlukta çocuksuz konaklamalar için gelen misafirlerini kabul ediyor. 

2 Rooms Hotel

Two Rooms Hotel, Urla Şarapçılık

Kuşçular Mevkii’nde yer alan Türkiye’nin en küçük oteli 2 Rooms. Güne başlarken gözünüzü açtığınızda karşınızda alabildiğine uzanan üzüm bağları, muhteşem bir doğa ve güneşin içinizi ısıtan o sıcacık dokunuşları ile gelen rahatlama hissi… 2 Rooms adeta yeryüzündeki saklı cennet.

Urla Şarapçılık’ın üzüm bağlarının ardında kalan iki odalı, güneşten maksimum yararlanabilmek için geniş pencereli, odanın içinde ise lüksü ve konforu yakalayacağınız romantik olduğu kadar sevimli de bir otel. Odalar sade olduğu kadar asil ve zevkli bir anlayışla dizayn edilmiş. Üzüm bağlarının ardında saklanan bu iki odalı şirin otel; bağlar, şaraphane, hasat zamanları, tadımlar, komşu bahçeden yayılan bin bir çeşit bitki, yürüyüş parkuru, tertemiz deniz, Urla ve bütün bu coşkuyu konuklarla paylaşmaya imkan veriyor. Aile olarak kalmak isteyenler için çocuklarda 12 yaş alt sınırı zorunluluğu olduğunu belirtelim.

Adres: Kuşçular, 8028. Sk. No:12, 35430 Urla/ İzmir

Telefon: ( 0232) 759 01 11

Mitera 1905 Müze Otel

Mitera 1905 Müze Otel | Urla

Urla’da bahçesindeki nar ağaçlarıyla güzelliğine güzellik katan sıcak ve samimi bir otel Mitera. Urla Yeni Hamam’ın yanında yer alan bu otel 112 yıllık taş bir bina satın alınıp, restore edilerek hizmete açılmıştır. Rumca “anne-valide” anlamlarına gelen Mitera, sahibi Mehtap Hanımın hayallerimi gerçekleştirdiğim dediği bir proje.

Mitera 1905, iki odası ve mutfağıyla misafirlerine hizmet veriyor. Mitera’nın odalarında geçmişe tanıklık etmenizi sağlayacak objeler, ahşap oyma yatak başlıkları görebilirsiniz. Mitera’nın ünlü kahvaltısı ise sahibi Mehtap Hanım’ın elinden çıkan envai çeşit, dönemine uygun olarak toplanmış meyvelerden yapılan reçellerle dolu. Ege’nin yöresel ürünlerini de tadabileceğiniz kahvaltınızı tasarım tabaklarda yapmak, hem göz zevkinizi hem de midenizi fazlasıyla doyuracak.

Aynı zamanda yediğiniz bu şahane reçellerin tadı damağınızda kalırsa Mitera Dükkan’dan satın alabilir ve Seferad, Levanten ve Rum mutfağının da tatlılarını bulabilirsiniz. Mitera’nın en güzel yanlarından biri de sessiz ve insana huzur veren bahçesi.  Nar ağaçlarının altında güneşin tatlı sıcağını hissederken ruhunuza akan huzurun karşılığı yok… Mitera’da aynı zamanda kültürel etkinlik ve atölye faaliyetlerine katılma şansınız da var. Mitera’da kalan, gastronomiye ve yeni lezzetlere meraklı misafirler ise 200 metre uzaklıkta La Pena, Coffeeco Urla, HİÇ Lokanta ve Beğendik Abi Lokantası gibi lezzet duraklarına uğrayabilir.

Adres: Yeni, Erinç Sok. No:33, 35430 Urla/ İzmir

Telefon:  (0232) 754 35 19

1870’s Taş Konak Otel Cafe & Bakery

1870’s Taş Konak Otel Cafe & Bakery | Urla

Urla merkezde bulunan ve Sanat Sokağı’na yürüme mesafesindeki 1870’s Taş Konak, mimari yapısı ile sizi 150 yıl öncesine kadar götürüyor. Dönemin tarihi dokusunu en doğru şekilde yansıtmayı amaçlayan otel, en küçük ayrıntıyı bile atlamamaya özen göstermiş.

5 odalı otelin odalarının isimleri ise, ince bir düşüncenin ürünü. Tarihin belirli bir döneminde Urla’da yaşamış önemli kişilerin adının verildiği odalar konsepte uygun olarak dizayn edilmiş. Necati Cumalı, Büyük İskender, Yorgo Seferis, Prenses Ulice, Anaxagoras otelin odalarının isimleri.

1870’s Taş Konak Otel misafirlerine en lezzetli kahvaltıyı nasıl verebiliriz diye düşünmüş ve bunun için en doğru seçeneklerden biri olan Hatay Kahvaltısı’nı tercih etmiş. 25 çeşitten oluşan bu kahvaltıdaki ürünlerin hepsi organik ve gün boyu kahvaltı hizmeti sunuluyor. Otelin içinde aynı adlı bir de restoran bulunuyor. Yemeklerde ise, misafirlerine sunacağı ürünleri nerede yetişiyor ise oradan getiriyor. 

1870’s Taş Konak Otel’de kalan misafirler Urla merkezde olmanın ve birçok yeri vakit kaybı olmadan görebilme fırsatına sahip. Gezebileceğiniz bazı yerler: Klazomenia antik kenti zeytin yağ işliği, Necati Cumalı’nın evi, Urla Bağ Yolu şarap üreticileri, Hersekzade Ahmet Paşa Hamamı, Yorgo Seferis’in evi…

AdresYelaltı, Yıldız Park Sk. No:22, 35430 Urla/İzmir

Telefon(0232) 754 18 70

Saklı Taş Konak Otel

Saklı Taş Konak Hotel | Urla

1870’s Taş Konak Otel’in sahiplerinin aynı anlayışla hayata geçirdiği bir otel Saklı Taş Konak Otel. Urla merkezde bulunan otel 110 yıllık tarihi bir Rum Konağı’nın restore edilmesiyle hayata geçirilmiş. 1870’s Taş Konak Otel’de olduğu gibi bu otelde de antika, retro objeleri sıklıkla görebiliyorsunuz. Konağın eski sahibi Ebe Melahat eski bir ebe hemşire ve Türkiye’nin pek çok yerinde ebelik yapıyor. En son durak Urla’da da doğumlar yaptırıyor ve hayatını kaybettiği 2000’li yıllara kadar da bu tarihi konakta yaşıyor. Saklı Taş Konak Otel de zaten 2021’de açılan Urla’nın en yeni otellerinden.

4 odalı bu tarihi otel geçmişin ışıltısını bugünün gözünden görebileceğiniz bir otel. Otelin konaklamak için 4 odasının yanı sıra bir de toplantı salonu bulunuyor.  Çocuklu aileler için, otel 12 yaş üzeri çocukları kabul ediyor yalnızca. Urla merkezde olmanın avantajını yaşayabileceğiniz bu otelde, akşam yemeği için Hiç Restoran, Tarihi Şafak Lokantası veya Beğendik Abi Lokantası’nı tercih edebilirsiniz. Gezip görmek isterseniz Arkas Sanat Müzesi, Barbaros Köyü, Bademler Köyü sadece birkaç alternatif.

Adres: Hacı İsa, Ülke Sok. No:5, 35430 Urla/İzmir

Telefon(0232) 754 99 80

Farklı bir öneri olarak ”Yeşil, Bereketli Mutfağıyla Urla’nın Vegan Dostu Mekanları” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz. 

 

5 Comments

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN