Urla’nın Yeni Gastronomi ve Lezzet Durağı: Gia Urla

Urla’da her geçen gün karşınıza lezzet ve kalitesi ile sizi şaşırtacak bir mekan çıkabiliyor. Tam bir gastronomi üssü olan Urla, her geçen gün yeni keşiflere imkan sağlıyor. Bu defa size, henüz 6 ay önce açılmış bir mekandan bahsetmek istiyoruz: Gia Urla. Modern Ege Mutfağı’nın servis edildiği bu mekanda umduğumuzun çok ötesinde bir gastronomi deneyimi yaşadık, Şef Serkan Anavatan ve ekibine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız. 

Şef Serkan Anavatan | Gia Urla

Öncelikle Ayşe Hanım Konağı‘ndan bahsetmek gerek. Çoğu Urlalı’nın bildiği bu keyifli mekan aslında bir butik otel. Şehirdışından gelen birçok misafire ev sahipliği yapıyor. Sahiplerinin de çevresi birçok yakın dostu olan ünlülerin Urla’daki uğrak noktası diyebiliriz. 

Bizim tarafta ise çocuklarla gitmekten büyük keyif aldığımız bir bahçesi, bahçesinde serbest dolaşan tavşanlar, tavuklar ve köpekleri ile ideal bir aile ortamı sunmakta. Ayrıca mini bir ahırı ve atları da bulunan Ayşe Hanım Konağı, 12 ay boyunca misafirlerine keyifli bir tatil ve huzur sözü veriyor. 

Çeşmealtı’nda bulunan Ayşe Hanım Konağı’nın bahçesine konumlanan Gia Urla iç mekanda 30-35, açık alanında ise 100 kişiye kadar hizmet verebiliyor. 

Şimdi gelelim bu lezzet şölenine… Biz sadece 2 kişi gittiğimiz için öyle herşeyi sipariş edip tüm menuyu görme imkanımız olmadı. Ben genelde gastronomik bir keşif peşindeysem ve o mekanı ilk defa ziyaret ediyorsam birkaç kişi gitmeye çalışıyorum ki böylece kişi sayısı arttığından verilen sipariş de artıyor ve daha fazla tadım yapma imkanımız oluyor. 

Şefin İkramları | Gia Urla

Tüm şef restoranlarında olduğu gibi oturduğunuz anda masanıza Şefin İkramları servis ediliyor. Bu defa 3 ayrı lezzet sundu bize Serkan Şef. Herbiri birbirinden lezzetliydi. Ekmekleri kendileri yapıyorlar, özellikle sarımsaklı ekmeğe bayıldık. 2 ayrı tereyağ ekmeklerin yanında geliyor, kahverengi olan el yapımı 3 meyve sirkeli reduction içerikli bir tereyağ idi.

Urla Domatesleri Salatası | Gia Urla

Gia Urla’da en dikkatimi çeken ise şarap menusu oldu. İlk defa bir restoran menusunde Urla’nın tüm şarap markaları yer alıyordu. Bunu görmekten büyük keyif aldık açıkçası. 

Confit Kereviz | Gia Urla

Kerevize yemeyen ben, bu kereviz yemeğini silip süpürdüm. Sosunda bir büyü var benden söylemesi. Ayvalı, tane hardallı ve Greçka patlaklı. 

Özbek Tempura | Gia Urla

Bu kızarmış karidesler, Özbek bölgesinden çıkan mavi kuyruk olarak adlandırılan eşsiz lezzeti olan karideslerdir, mutlaka denemenizi öneririm. 

 

Dana Kaburga | Gia Urla

8 Saat pişmiş kemik sulu kaburga, mekanın en fazla rağbet gören ana yemeklerinden. Gerçekten de çok lezzetliydi.

 

Karabaş Beyaz Çikolata | Gia Urla

Ve gelelim tatlılara… Biz önden instagrama baktık bu defa ve 2 ayrı tatlı sipariş ettik. Hiçbir siparişimiz bizi hüsrana uğratmadı. Tam tersine her gelen lezzetten etkilenmekle birlikte, bir sonrakinde de öncekinden daha fazla bir etkin altın kalıyorsunuz…

Çikolata Deniz Tuzu | Gia Urla

Şefin tanımı ile: ”Misafirlerimize sunulmuş özel bir prezentasyon”

Tereyağlı çikolata kek üzerinde çikolata toprağı ve deniz tuzu eşliğinde servis edilen bir tatlı… 

Biraz da mekanın ambiyansından paylaşımlar yapalım… 

Gia Urla  |  Dergi Urla

 

Gia Urla | Dergi Urla

 

Şef Serkan Anavatan | Gia Urla

Urla’ya yolu düşenlerin mutlaka deneyimlemesini öneriyoruz Gia Urla’yı. Keyifli lezzetler!

Bu yazıyı beğendiyseniz ”Urla’da Bulunan Adults Only – Yetişkin Otelleri” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz. 

 

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN