Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkaracak 9 Kendin Yap Yeni Yıl Kartı Fikri

Tüm ekip ‘‘DIY : Do it Yourself’’ yani ‘‘Kendin Yap’’ fikirlerine bayılıyoruz! Hazır haftasonları da pandemi önlemleri nedeniyle ailece evdeyken ‘’Kendin Yap Yeni Yıl Kartı’’ fikirlerine ne dersiniz? İnanılmaz sevimli, eğlenceli ve gösterişli kart fikirlerini bir araya getirdik. 

Önerilerimizin her biri, kartların yapımını çocuk oyuncağı haline getiren, takip etmesi kolay talimatlar ve öğretici araçlara sahip. Hepsinin yapılması oldukça pratik böylece kartları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak çok eğlenceli hale gelecektir. 

Kısa sürede hazırlanmalarına rağmen, bu kartlara harcadığınız en küçük çabanın bile hediyeyi alan herkes tarafından beğeniyle karşılanacağından emin olabilirsiniz. Sonuçta, el yapımı bir yeni yıl kartı; okuyucusuna kartı hazırlamak için zaman ayırdığınızı, üstünde düşündüğünüzü ve yapmaya özen gösterdiğinizi ve nihayetinde de okuyucusuna ne kadar önem verdiğinizi gösterir. 

Ve tabii ki, yılbaşı hediyelerinizin hepsini kendiniz hazırlamanıza gerek yok. Satın alınmış ufak bir hediye bile, el yazınızla yazılmış bir kartla birlikte daha özenli görünecektir.

1. Kraft İplerden Oluşan Kart

Kraft iplerle hazırlanan bu fotoğraf kartıyla çocuklar veya bütün ailenize selam gönderin.

Yapımı: Çocukların, evcil hayvanlarınızın veya tüm ailenin siyah beyaz bir fotoğrafını daire şeklinde kesin; düz renk bir kartonun önüne yapıştırın. Bir taç oluşturmak için resmin etrafına sıcak kraft ipleri yapıştırın. İplerin altına sıcak tutkalla mini bir fiyonk takın. Kartın alt kısmına bir kurdele ve farklı renklerde kumaş parçası ekleyerek zarafet katın. 

2. Keçeden Yıldızlı Ağaç Kartı

Noel Baba’dan aldığınız yeni terlikler gibi yumuşacık olan bu kart tamamen keçeden yapılır ve düğme ile süslenir. 

Yapımı: Beyaz keçeden bir dikdörtgen kesin; bir tebrik kart gibi olacak şekilde ikiye katlayın. Yeşil keçeden bir ağaç ve sarı keçeden yıldız kesin; kartın ön tarafının ortasına yapıştırın. Harfleri kesin (harfleri elle yapabilir veya kalemle çizebilirsiniz). Harfleri ağacın altına yapıştırın. Ağacı süslemek için renkli mini düğmeleri ağacın üstüne yapıştırın.

3. Bir Düğme Kadar Sevimli

Çocuk oyuncağı diyebileceğimiz kadar da basit! Kendin Yap yeni yıl kartının dışını süslemek için düğmeleri kullanarak bu kartı coşkulu bir selamlamaya dönüştürün.

Yapımı: Düz bir kartın dışına çelenk veya kardan adam şeklindeki küçük düğmeleri yapıştırın. Düğmeleri takmadan önce düğme gövdesinin ve kardan adamın başının altına, gerekirse kesilmiş mini bir kumaş parçası bağlayın; kumaş parçasının uçlarını karta yapıştırın. Tutkalla siyah keçeden yapılmış bir şapka takın. İnce kırmızı kurdeleden yapılmış küçük bir kurdeleyi çelenk şeklinin alt kısmına yapıştırın. İsterseniz eğlenceli bir kutlama mesajı da yazabilirsiniz.

4. El İşi Çalışması Kartlar

Mağazadan alınan kartlara tatlı bir alternatif olan bu kutlama kartları, ağaç süsleme becerilerinizi bir miktar kullanmanıza olanak sağlıyor. 


Yapımı: İnternetten bir illüstrasyon indirin ve 21,5cm’e 27 cm’lik kalın bir kağıda/kartona renkli olarak yazdırın. Kartonu, bir cetvel yardımıyla uzunlamasına ikiye katlayın.

Sol üstteki kart için, ağaca küçük boncuklar ve pullar yapıştırın (tüm tasarımlar için el işi tutkalı kullanın).

Ortadaki modeli yapmak için, ağaç üzeri süsleri için düğmeleri yapıştırabilirsiniz. Ardından ağacın tepesi için desenli kumaşlardan bir yıldız ve en alt kısım için de yine kumaş parçalarından bir ağaç kaidesini kesin ve yapıştırın.

Ağacın etrafına bir şerit ile zikzak çizerek en sağdaki kartı yapabilirsiniz. Uçlarını aşağı doğru katlayın ve yapıştırın, ardından bir kaide, yıldız ve hediye yapmak için farklı kalınlıklarda kurdeleleri kullanabilirsiniz. Ya da benzersiz kartlar yaratmak için hayal gücünüzü ve elinizdeki tüm malzemeleri kullanın.

5. İp Parçaları ile Yılbaşı Kartı

Etrafta bir miktar iplik artıkları mı var? Birkaç hızlı adımda bunları Kendin Yap Yeni Yıl kartlarına dönüştürün ve tüm arkadaşlarınızı etkilemek için hazırlanın.

Yapımı : Boş bir kağıda delikler açın ve ipleri geçirmeye başlayın. Ara ara bu iplere boncuklar da geçirebilirsiniz.

6. Renkli Yılbaşı Kartları

Sevdiklerinize gönderebileceğiniz renkli yılbaşı ağaçlarından bir orman oluşturmak için renkli kartonlar kullanın.

Yapımı : Farklı renklerdeki kartonları, farklı ölçülerde üçgen şeklinde kesin. Parıltı ve yıldız görüntüsü katmak için pullar yapıştırın.

7. Düğme Kardan Adam Kartı

Düğmelerden yapılmış bir kardan adam tasarımıyla arkadaşlarınızı ve ailenizi neşelendirin.

8. Mini Çelenk Tatil Kartları

Bu zarif kartları yapmak için mersin, biberiye, şimşir ve diğer doğal ürünleri kullanın.

9. Parmak İzi Kartları

Beceriksiz olduğunu düşünenler bile, düz beyaz not kartlarıyla başlayan bu el işi kartları kolaylıkla yapabilir.

Yeşil Yapraklar: Yaprakları yapmak için başparmağınızı yeşil mürekkeple boyayın ve karta bastırın. Kırmızı bir marker kalem ile küçük kırmızı meyveler ve fiyonk ekleyin ve yeşil sulu boyayla saplarını çizin. 

İp Dekor Işıkları: Başparmaklarınızı mürekkeple boyayın ve kâğıda bastırarak çeşitli tonlarda şekiller elde edin. Işıkları birbirine bağlayan bir şerit çizmek için siyah ince uçlu kalem kullanın. 

Geyik Sürüsü: Başparmaklarınızı kahverengi mürekkebe batırın ve boş karta bastırın. Boynuzları, gözleri ve burunları çizmek için ince uçlu kalemler kullanın. 

Kaynakça : countryliving.com

3 Comments

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN