Urla Bağlarında Konaklama

Urla yarımadası alabildiğine uzanan üzüm bağları ile çevrilidir. Yarımada da şarapçılık oldukça yaygın ve gelişmiş durumdadır. Urla şarapları ülkemizin de dışına çıkarak Dünya’nın önemli şarapları arasında yerini almıştır. Urla Bağ Yolu boyunca uzanan bu şarap bağlarının bazılarında konaklama imkanı da bulunmaktadır. Oksijen dolu ve sadece doğanın sesini duyabileceğiniz bir Urla sabahına uyanmak için harika alternatifler sunulmaktadır. Gelin Urla Bağlarında Konaklama alternatiflerini birlikte inceleyelim.

2 Rooms

Urla Bağ Yolu üzerinde modern bir üretim tesisinde yer alan 2 Rooms, bölgenin en küçük oteli olmakla beraber en huzurlu manzaralarından birine sahip. 2010 yılında kurulan Urla Bağcılık’ın içinde konumlanmış olan otel, güne üzüm bağlarını selamlayarak başlamak isteyenler için oldukça özel bir konaklama seçeneği sunuyor. Yemyeşil bir doğanın içinde yer alan tesise Urla’nın huzurlu sessizliği de eşlik ediyor. Birbirinden şık mobilyalarla dekore edilmiş odalar ortak bir salona açılıyor. Bağları seyreden bu salonda keyifli bir şömine de bulunuyor. Otelde her mevsimin farklı güzelliklerinde konaklamak mümkün. Konuklar özellikle bağ bozumu zamanında hasat sürecini izleyip bu büyülü üretimin tüm adımlarına eşlik etme fırsatı yakalayabiliyorlar. 

Bahçesinde Koi balıklarının yüzdüğü bir havuzu bulunan tesis, konuklarına her sabah Uzbaş Arboretum’un mahsülü olan erken hasat, soğuk sıkım zeytinyağının da kullanıldığı kahvaltı servis ediyor. Tesiste üretilen ürünlerden tatmak ve satın almak da mümkün. Gününüzü üretim alanlarını ve bağları gezip, tadım yaparak ve otelin çevresindeki patikalarda yürüyüşe çıkarak geçirebileceğiniz gibi çevrede yer alan butik restoranlarda bölgeye ait eşsiz tatları deneyimlemeyi de tercih edebilirsiniz. Bunula beraber, konaklayan misafirler tesiste bulunan bisikletlerle çevre gezisi yapma imkanına sahip. Urla’nın birbirinden güzel Altınköy ve Demircili plajlarına yakın mesafede bulunan otelin çevresinde at binmek isteyenler için de binicilik tesisleri yer alıyor.

Evcil hayvan kabul edilmiyor.

+18 yaş 

Nasıl gidilir?

Otel araba ile İzmir şehir merkezine 46 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 54 km mesafede yer alıyor. Otele ait ücretsiz otopark mevcut.

Adres: Kuşçular Mahallesi 8028 Sokak N:12 Urla-İzmir

Harita için tıklayınız.

İletişim: 0232 759 01 11

Instagram: 2roomshotel

www.2roomshotel.com

Urla Bağ Evi

Urla’nın Yağcılar Köyü’nde yer alan otel, etrafı üzüm bağları ile çevrili panoramik bir manzaraya sahip. İki katlı taş bir binada hizmet veren butik otelin bazıları balkonlu altı odası bulunuyor. Otelin odaları, taş duvarları ve ahşap zemindeki dokuma halıları ile oldukça sıcak bir atmosfere sahip. Urla Bağ Evi, The New York Times’ın 2016’da seçtiği “Dünya Turizminin En İyi 52 Özel Yeri” arasında yer almış. Odalarında televizyon bulunmayan otel, konuklarını, doğanın dinginliğine davet ediyor. Bahçesindeki terasında yer alan şezlonglarda misafirlerine dinlenme fırsatı sunan otel, bölge plajlarının da oldukça yakınında konumlanmış. Otelde ücretsiz Wi-Fi erişimi de bulunuyor. Güne eşsiz bir köy kahvaltısı ile başlayan misafirler, yaz aylarında bahçedeki barın ve çevredeki bakir plajların tadını çıkarırken kış aylarında da şömine başında keyif yapma fırsatını yakalıyorlar. Özellikle Akdeniz mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerinin sunulduğu restoranında, misafirler bölgenin şaraplarının da tadına bakabiliyorlar. 

Evcil hayvan kabul edilmiyor. 

Nasıl gidilir?

Otel araba ile İzmir şehir merkezine 53 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 60 km mesafede yer alıyor. Otele ait ücretsiz otopark mevcut.

Adres: Yağcılar mahallesi 9005 Sokak No:20 Urla/İzmir

Harita için tıklayınız.

İletişim: 05336555199

Instagram: Urla Bağ Evi

www.urlabagevi.com.tr

Ayda Şarapçılık ve Bağcılık

Güne kuş seslerine eşlik eden eşsiz bir manzara ile başlamak isteyenlerin adresi Ayda Şarapçılık ve Bağcılık, İzmir’in Seferihisar ilçesinin üzümleri ile tanınan Gödence köyü yakınlarında yer alıyor. Ayda ve Uğur Kalelioğlu, 2015 yılında satın aldıkları arazide kurdukları bağ, şaraphane ve otel konseptiyle öğrencilik yıllarındaki hayallerini gerçeğe dönüştürmüşler. Yaklaşık 400 metre rakıma sahip olan tesis, Gödence bölgesinin ilk butik şarap üreticisi. Fransa’da şarapçılık üzerine eğitimler aldıktan sonra önolog olan Ayda Hanım, kendi yaptığı şarapları dünyanın en iyileri arasına sokmayı hedefliyor. Gelenleri ilk bakışta özenli taş mimarisiyle ardından da manzarası ile büyüleyen Ayda Şarapçılık’ın oldukça şık döşenmiş standart ve deluxe altı oda seçeneği bulunuyor. Odalar, şarap tadımına gelip de şehre dönmek istemeyenler için keyifli bir dinlenme ortamı sunmak için tasarlanmış. Tesiste aynı zamanda üzüm ve şarabın tarihçesini içeren bilgilerin de paylaşıldığı tadım kursları veriliyor. Ayda Şarapçılık, doğanın ortasında bir yandan güzel yemekler eşliğinde şarap tadarken bir yandan da huzuru deneyimlemek isteyenler için güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Evcil hayvan kabul edilmiyor.

Nasıl gidilir?

Otel araba ile İzmir şehir merkezine 52 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 58 km mesafede yer alıyor. Otele ait ücretsiz otopark mevcut. 

Adres: Gödence Mahallesi Kuruçeşme Küme Evler No:39 Seferihisar İzmir                           

Harita için tıklayınız.

İletişim: 05364525285

Instagram: Ayda Şarapçılık

www.aydawines.com.tr

Çakır Şarapçılık

Urla Kuşçular Köyü’nde bulunan Çakır Şarapçılık, Sevinç-Erol Çakır çiftinin bağcılık hayalinin gerçeğe dönüş hikayesini adım adım izleyebileceğiniz bir yer. Avukat olan çift bundan yaklaşık 20 yıl önce Urla’ya bir büro açmak için gelmiş ve tarım amaçlı yatırım yapmak amacıyla daha önce de bağ olan bu yeri satın almış. Kendi bağlarının dikimine 2001 yılında başlamışlar. Kendi markalarını yaratma hikayeleri oldukça azimli; uygun fidanların bulunması, dikilmesi, markalaşma süreçleri yoğun bir emeğin sonucu. Yıllarca bağcılık ve avukatlığı bir arada devam ettiren çift, üzümlerini başlangıçta toptancı firmalara satmışlar. Yıllar içinde şaraba olan tutkuları, onları şarap tadım gecelerinden bu noktaya taşımış. Bağın ismi ailenin soyadından geliyor ve anlamı “şarap”. Doğayla iç içe, huzurlu bir etkiye sahip olan bağın geniş bir restoran alanı var ve pizzaları çok lezzetli. Burada yemek ve tadım eşliğinde keyifli bir gün geçirebileceğiniz gibi gece konaklamak da mümkün. Dört odalı tesiste yaz aylarında sürekli esen rüzgar eşliğinde yeşilin her tonunu deneyimleyeceğiniz gibi soğuk havalarda da kış bahçesinde dinlenip şarabınızı şöminenin önünde yudumlama şansını yakalayabilirsiniz. 

Evcil hayvan kabul etmiyor.

Nasıl gidilir?

Otel araba ile İzmir şehir merkezine 45 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 54 km mesafede yer alıyor. Otele ait ücretsiz otopark mevcut. 

Adres: Kuşçular mahallesi, 8036 Sokak, No:54, 35430 Urla/İzmir

Harita için tıklayınız.

İletişim: 02327590629

Instagram: Çakır Winery

Hus Şarapçılık

Hus Şarapçılık, 2018 yılında Juan Pablo ve Ceylan Diaz Leon tarafından kurulmuş bir aile şaraphanesi. Bir tarafı orman bir tarafı ova olan tesis, yaz aylarında Marika Boğazı’nın rüzgarının da etkisiyle serin, kış aylarındaysa daha ılıman bir havaya sahip. Ceylan Hanım’a annesinden yadigâr kalan bağlar, eşinin de girişimcilik desteğiyle bugünkü halini almış ve Leon ailesi, çocukluk anılarının yeniden gerçekleştiği bir hikayeyi başlatmış. Geleneksel yöntemlerle modern teknolojiyi harmanlayan tesiste zarif ve karakterli şaraplar üretilmesi amaçlanıyor. Bağdan sofraya kadar her sürecin özenle takip edildiği tesisin birbirinden seçkin yemeklerden oluşan menüsü de şarap tadımı için özel olarak düzenlenmiş. Üretim alanının üst katında, bağları panoramik olarak gören bir tadım salonu ve teras bulunuyor. Burada geçirdiği zamanın tadına doyamayanlar içinse her detayın düşünüldüğü, son derece şık düzenlenmiş iki adet misafir odasıyla gece konaklama imkanı sunuluyor. Bu odaların terasında bağların eşsiz rengini ve havasını deneyimleyebilir, şarabınız eşliğinde günbatımını seyredebilirsiniz. 

Evcil hayvan kabul etmiyor.

Nasıl gidilir?

Otel araba ile İzmir şehir merkezine 54 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 60 km mesafede yer alıyor. Otele ait ücretsiz otopark mevcut. 

Adres: Kuşçular mahallesi 8018/1 Sokak No:39 35430 Urla/İzmir

Harita için tıklayınız.

İletişim: 05455719042

Instagram: Hus Wines

www.huswines.com

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN