Kalplere ve Hayatlara Dokunan Yeni Yıl Hediyelerine Ne Dersiniz?

Sonunda 2020’yi uğurluyoruz… Hiçbirimiz için kolay bir yıl olmadı. Hem bedensel olarak hem de ruhen çok zor bir yıl geçirdik. Geçen senelerdeki gibi sokaklarda olabileceğimiz, sevdiklerimizle beraberce girebileceğimiz bir yılbaşı olmayacak maalesef.  Belki de, bu yılbaşı en uzun geçirileni olacak. Sevdiklerimizin yanında olamasak da, gönderebileceğimiz küçük hediyeler ile onlara verdiğimiz değeri gösterebilme şansımız var. Sizler için klasikleşmiş hediyelerden ziyade; sevdiklerinizi mutlu ederken, başka birinin de hayatına dokunabileceğiniz hediye önerileri seçtik. Hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl dileriz.

Lösev Bağış Kartları

Lösev Yılbaşı Bağış Kartları

1998 yılında Dr. Üstün Ezer tarafından Ankara’da kurulan LÖSEV, o tarihten itibaren lösemili çocukların birçok ihtiyacını karşılarken,  onlara çeşitli yardımlarda da bulunan Türkiye’nin en saygın vakıflarından biridir. Hastalıkla mücadele eden çocuklar için düzenledikleri etkinlikler ve gerçekleştirdikleri projeler ile onlara biraz da olsa moral olabilmeyi amaçlamaktadır. Bu minik kalplere siz de destek olabilirsiniz. LÖSEV’ e sevdikleriniz adına bağış yaparak, hem bir hayata dokunmuş hem de sevdiklerinize çok kıymetli bir hediye etme fırsatına sahip olabilirsiniz. LÖSEV yaptığınız bağış karşılığında, düzenlediği sertifikayı belirtilen adrese 1-5 iş günü içerisinde ulaştırıyor.

Detaylı bilgiler için vakfın sitesine buradan göz atabilirsiniz.

Tema Vakfı Fidan Bağışı

Tema Yeni Yıl Bağış Kartları

1992 yılında İstanbul’da kurulan Tema Vakfı, erozyonla mücadeleyi, ağaçlandırmayı, toprağı korumayı amaçlayan bir kuruluştur. Yeşile ve toprağa gün geçtikçe hasret kaldığımız yıllarda Tema Vakfı’na, çok cüzi bir miktarda bağış yaparak, sevdikleriniz adına fidan bağışlayabilir ve yarınlarımıza daha yeşil bir dünya bırakmak için ufak da olsa bir destek verebilirsiniz. Yaptığınız bağışlar karşılığında, vakıf bağış yaptığınız kişi adına bir sertifika düzenleyerek adreslere ulaşmasını sağlıyor. Eğer siz de, bağış yaparak sevdiklerinizin güzel bir hatıra bırakmasını istiyorsanız, vakıf şu an için İzmir-Bademli’de ağaçlandırma projesi için bağışları kabul ediyor.

Detaylı bilgiler için vakfın sitesine buradan göz atabilirsiniz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Bağışı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Bağışı

1989 yılında İstanbul’da kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, çağdaş bir eğitim verilerek eğitimli insan yetiştirilmesini, bu yolla kazanılmış haklara sahip çıkılmasını ana hedef edinen bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’nin pek çok yerinde binlerce kız çocuğuna fırsat eşitliği verilmesini sağlayarak, kız çocuklarının okula gönderilmesi için projeler üretmiştir. Aynı zamanda verdiği burslarla kız çocuklarının eğitim hayatlarında onlara bir nebze de olsa destek sağlamayı amaçlıyorlar. Eğitimin bir toplum için en büyük farkındalık olduğu bilincindeyiz. Siz de, vakfın yürüttüğü “Anadolu’da Bir Kızım Var, Öğretmen Olacak” ve “Bir Işık da Siz Yakın” projelerine yapacağınız bağışlar ile sevdikleriniz adına sertifika oluşmasını sağlarken, üniversitede okuyan kız çocuklarına destek olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için derneğin sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Haytap Duvar ve Masa Takvimleri

Temmuz 2008’de kurulan HAYTAP, doğa ve hayvan hakları temelli, birçok derneğin bir araya gelerek oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Gerçekleştirdiği projelerle, birçok canlı dostumuza yemek ve barınak imkânı sunan HAYTAP, özel günlerinizde yapabileceğiniz bağışların yanı sıra, yeni yılda şirin dostlarımızın fotoğraflarından oluşan duvar ve masa takvimlerini satışa sunarak, elde ettikleri gelirle onlara barınak ve yiyecek temin etmeyi amaçlıyor. Siz de sevdiklerinizin ofis masalarını ve evlerindeki duvarları sevimli dostlarımızın fotoğraflarından oluşan takvimlerle süslemesini sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için siteyi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Toçev Dükkânı

1994 yılında Ebru UYGUN önderliğinde kurulan TOÇEV, maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan veya çalışmak zorunda kalan çocuklara, eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek verme amacıyla kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. 23 yılda 5 milyonu aşkın çocuğun hayatına dokunan bu sivil toplum kuruluşu, pek çok başarılı projeye imza attığı gibi, ulusal ve uluslararası bazda da pek çok ödüle layık görülmüştür. Eğer siz de, belki ileride doktor, mühendis, hâkim, bilim kadını olabilecek ancak; imkânı olmayan bir çocuğa destek olmak isterseniz; TOÇEV DÜKKANI’ndan seçeceğiniz ürünleri sevdiklerinize hediye ederek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi için siteyi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Urla Kadın Kooperatifi Yeni Yıl Pazarı

2014 yılında Sibel UYAR tarafından İzmir-Urla’da kurulan Urla Kadın Kooperatifi, girişimci ve emekçi kadınları destekleyerek, kadın elinden çıkan doğal ürünlerin yanı sıra, kadın emeği el işi örgülerin satılmasını sağlayarak, kadının ekonomideki yerini arttırmayı amaçlamaktadır. Pandemi döneminde dahi üreticisini mağdur etmemek için satışlarını sanal ortamda sunan kooperatif, kısıtlamaların yeniden getirilmesi ile yine sanal ortamda düzenleyecekleri “Yeni Yıl Pazarı” ile girişimci, emekçi kadının yanında olmaya devam ediyor. Yeni yılda, sevdiklerim hem sağlıklı beslensin hem de kadın el işçiliğinin en güzel örneklerinden izler bulabileceği ürünleri kullansın diyorsanız; 21-30 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe katılabilir hediyeler satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Ebru Buyukkaya

1990 yılında Istanbulda doğdu. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Küçük yaştan beri yazmaya ve okumaya büyük bir merak ve ilgi duyması nedeniyle kendini bu alanda geliştirmeye yöneldi . Halen digital platformlara ve dergilere yazmanın yanı sıra, kendini geliştirmeye de devam etmektedir.

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN