Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Netflix Türkiye İşbirliği

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 2-6 Ekim’de düzenlenecek olan Antalya Film Forum Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu, Netflix Türkiye işbirliği ile gerçekleşecek.

Antalya Film Forum, giderek büyüyen uluslararası dizi sektörüne yeni isimler kazandırmak, projelere ulusal ve uluslararası destek sağlayarak özgün ve yaratıcı içerik geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla ilk kez 2020 yılında Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu’nu yarışmaları arasına eklemişti. Bu yıl platform, Netflix Türkiye işbirliği ile gerçekleşecek.

Başvurular ve platforma katılmaya hak kazanan projeler; kendi alanlarında uzman, yabancı ve yerli yönetmen, yapımcı, senarist, dağıtımcı, film fonu yöneticisi, televizyon kanalı yöneticisi ve satış şirketi temsilcisi gibi sektör profesyonellerinden oluşan platform jürisi tarafından değerlendiriliyor.

Bu yılki büyük ödül, Netflix’in dizi ve film endüstrisindeki yetenek havuzunu genişletmek ve geliştirmek için yürüttüğü Grow Creative desteğiyle verilecek. Kazanan proje, 100 bin TL tutarındaki desteğin yanı sıra Netflix Türkiye Dizi Projesi Geliştirme Atölyesi’ne katılma hakkını da elde edecek. Ödülü kazanan projenin ilk değerlendirme hakkı Netflix Türkiye’nin.

Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu için Netflix Türkiye’nin vereceği ana ödül dışında verilecek diğer sponsor ödülleri, önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı festivalin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum direktörlüğünü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.

Heyecanla bu yıl gerçekleşecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni ve başarılı olmasını umduğumuz bu işbirliğini bekliyoruz.

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Lütfen Çöpünü Doğaya Bırakma” yazımızı buradan ; ”Tarihin ve Sanatın Penceresinden: Zeytin Ağacı” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Daha fazlası için Dergi Urla Ana Sayfa‘ya dönebilirsiniz…

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN