Urla’da Sörf Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Kısa bir tanımla sörf; dalgaları ayaklarınızın altına, rüzgarı sırtınızın arkasına alarak deyim yerindeyse su üzerinde ‘uçabildiğiniz’ bir ekstrem spor türü. Sadece denizde olma halinin bile ekstra mutluluk sağladığı biriyseniz, bir de üstüne adrenalin hissini yaşamaktan keyif alıyorsanız, sörf tam size göre diyebiliriz. Sörf yapabilmek için çok tecrübeli olmanızın gerekmediğini, yeterli sürede eğitim aldıktan sonra herkesin sörf yapabileceğini de belirtelim.

Sörf kendi içinde dalga sörfü, yelkenli sörf, motorlu sörf, kitesurf (uçurtma sörfü), rüzgar sörfü gibi türlere ayrılan bir spor. Urla genelinde en çok tercih edilen sörf türlerinden biri ise kitesurf. Urla’nın kitesurf yapmaya elverişli, sığ ve uygun rüzgar koşullarına sahip denizlerinde sörf eğitimi alabilmek için, bölgede bulunan sörf okullarından yararlanabilirsiniz. Eğitmenlerden alacağınız birkaç saatlik bir dersin sonunda tahta üzerine çıkıp dalgaların üzerinde kaymaya hazır hale geleceksiniz.

Diğer ekstrem sporlarda olduğu gibi, sörf de tehlikeden kaçınmak adına önce işin uzmanlarından öğrenilmesi gereken bir spor. Bu nedenle Urla’da sörf yapmayı öğrenebileceğiniz sörf okullarını sizler için derledik.

Urla Surf House

Urla Surf House, Gülbahçe plajında yer alan, hem sörf merkezi hem de pansiyon olarak hizmet veren bir işletme. Tematik odalara sahip Urla Surf House otelinde konaklayabilir, kitesurf eğitimi alabilir, bahçelerinde bulunan kaykay rapmasında vakit geçirebilir, SUP (Stand Up Paddle) board kiralayarak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Urla Surf Academy

İçmeler’de bulunan Urla Surf Academy, rüzgar sörfü, kitesurf ve yelken sörfü gibi branşlarda sporcu yetiştirme vizyonuyla eğitim veren bir sörf okulu. Burada sörfün yanı sıra SUP eğitimleri alabilir, son yıllarda popülerleşen SUP yoga, SUP safari gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Ekipman kiralamanız ya da kendi ekipmanınızla Urla Surf Academy eğitmenlerinden ders almanız mümkün.

Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik Ve Spor Kulübü

Kulüp, İskele ve Kalabak mahallelerinin arasındaki Urla Kum Denizi’nde bulunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere, kulüp ağırlıklı olarak yelken sörfü üzerine eğitim veriyor. Ancak burada yelkenin yanında dingi, rüzgar sörfü ve yatçılık gibi eğitimler de alabilirsiniz.

Urla Kite Center

Sörf için son derece elverişli bir ortam sağlayan Gülbahçe’de bulunan Urla Kite Center’da, tecrübeli eğitmenlerden ders alarak kitesurf yapmayı öğrenebilirsiniz. Urla Kite Center’ın bulunduğu konum, başlangıç seviyesindeki sörfçüler için düz ve sığ denizinin güven verici olmasıyla avantaj sağlıyor.

Kite Academy Urla

Gülbahçe’de yer alan Kite Academy Urla’da, başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar her sporcu için eğitim veriliyor. Konaklama imkanının da bulunduğu işletmede dilerseniz ekipman kiralayabilir, çeşitli aktivitelere katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü

Çeşmealtı sahilinde yer alan kulüpte rüzgar sörfü ve yelken eğitimleri alabilirsiniz. Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü’ne ait sörf malzemelerini kiralayabilir, dilerseniz satın alabilir ya da kendi malzemelerinizin tamirini yaptırabilirsiniz. Kulüpte aynı zamanda konaklama imkanı da mevcut.

EMR Windsurf ve Yelken Kulübü

İçmeler Koyu’nda bulunan EMR Windsurf ve Yelken Kulübü’nde, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar rüzgar sörfü ve yelken eğitimleri alabilirsiniz. Kapalı bir koyda olması, yılın çoğunluğunda rüzgarlı ve ılık bir havaya sahip olması, rüzgarın kıyıya doğru esmesi burayı güvenli bir sörf noktası haline getiriyor.

Ece Cabuk

Sinemayı, iyi yemeği, kedileri, estetik görünen her şeyi sever. Taze mezun bir medya çalışanı olarak iş hayatına girdiği 2014 yılından beri yazar; kültür sanat yazar, hayvanlar hakkında yazar, başka hiçbir şey bulamazsa rastgele fikirlerini yazar. Şimdi de Dergi Urla okurları için yazıyor.

1 Comment

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN