Skoda’da Yeni ”Yeşil” Marka Kimliği

Model yelpazesini yenileyip genişleten Skoda, köklü geçmişinden aldığı güçle geleceği kuruyor.

Köklü otomotiv markası Skoda’nın hikâyesi, 1895 yılında Çekoslovakya’da bir aile şirketinde çalışan iki kişinin bisiklet yapmak üzere kurdukları ortaklıkla başladı. 1899’da motosiklet, altı yıl sonra da araba üretmeye başlayan fabrika, 100’üncü yılına yaklaşırken, 1991 yılında Alman Volkswagen Group ile birleşerek faaliyetlerine devam etti.

Markanın efsane modellerinin sergilendiği Skoda Müzesi ise sadece Çek Cumhuriyeti’ndeki ziyaretçilere değil, online hizmeti ile tüm dünyaya açık.

Yaklaşık 130 yıllık köklü tarihinden aldığı güce dayanan Skoda, daima kendini yenileyebilme yeteneği sayesinde her kuşağa hitap etmeye devam ediyor. Bu yıl da marka kimliğini yenileyen Skoda’nın yeni tasarımı, dünyanın gündemine gitgide daha fazla oturan ekolojiye verdiği önemi yansıtıyor.

Skoda, yeni marka kimliğini elektrikli VISION 7S konsepti ile birlikte tanıttı. Bu değişime paralel olarak, ekolojiye verdiği ağırlığı logosuna da yansıttı. Yeni logoda renkler ekoloji, sürdürülebilirlik ve elektro-mobiliteyi yansıtan yeşil tonlarında. 2011 yılından bu yana kullanılan üç boyutlu tasarımın aksine iki boyutlu tasarım ise dijital dünyaya geçişi simgeliyor.

Yeni tasarımda, logodaki kanatlı, yeşil bir tasarımla hazırlanmış ve SKODA yazısına simetrik ve yuvarlak bir hat kazandırılmış.

Yeni logo, farklı ülkelerden 2 bin 200 çalışan arasında gerçekleştirilen anket ile toplamda 165 tasarım arasından seçildi. Skoda’nın gelecek vizyonunu yansıtan logo, dijital iletişim çalışmalar devam edeceği için sürücülerin karşısına 2024 yılında çıkacak.

2026’ya kadar mevcut elektrikli araçlarına tam elektrikli üç yeni model daha ekleyecek olan marka, elektro-mobiliteye geçiş sürecinde ürün gamını güçlendirmeye odaklanıyor. Yeni modeller arasında küçük bir elektrikli otomobilin yanı sıra elektrikli kompakt SUV ve yedi koltuklu bir araç da var. Tanıtımı yapılan elektrikli Skoda Vision 7S, 89kWh’lik bataryası ile 600 km yol kat edebiliyor.

Skoda’nın gelecek vizyonu, dünyamızın ihtiyacı olan “sıfır karbon salımı” hedefiyle ve sosyal sorumluluk bilinciyle uyumlu.

Lansman videosunu buradan izleyebilirsiniz. 


 

Bu yazımız ilginizi çektiyse ”Lütfen Çöpünü Doğaya Bırakma” yazımızı buradan ; ”Tarihin ve Sanatın Penceresinden: Zeytin Ağacı” yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Daha fazlası için Dergi Urla Ana Sayfa‘ya dönebilirsiniz…

 

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN