Netflix 2022’yi Unutulmaz Bir Aralık Takvimi İle Uğurluyor!

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha ardımızda bırakmaya sayılı günler kaldı. Kâh güldük kâh ağladık; kâh göklerde kâh yerdeydik… Tüm bu duyguları daha derin yaşabilmek içinse bazen yakın bir arkadaş yerine dizi ve filmlere sığındık. İşte Netflix, bütün bir seneye yaydığı eğlence, dram, gerilim, bilim-kurgu tarzı yapımlarıyla Aralık ayında izleyicilerine hoş bir hatıra bırakacak türden bir takvim hazırlamış.

  Neredeyse her güne bir film veya dizi sığdırabileceğiniz Netflix Aralık ayı takvimi ile yeni yıla dolu dolu gireceksiniz. 

SOLACE

solace filmi

  Yönetmen koltuğunda Alfonso Poyart’ın oturduğu 2015 yapımı suç, gizem ve gerilim filmi Aralık ayında Netflix’de.

   Başrollerinde Anthony HopkinsColin FarrellJeffrey Dean Morgan’ın yer aldığı film,  ardında korkunç cinayetler işleyen bir seri katil, onu saklayan bir doktor ve seri katili yakalamaya çalışan usta bir FBI ajanının hikayesine dayanıyor. Sonunu tahmin etmenin zor olduğu ve bir anda suç temasından fantastiğe evirilebilen bu film, oyuncu kadrosunun sağlamlığı ile de sizi içine hapsedecek türden.  Suç ve polisiye tarzı film sevenler için çok iyi bir alternatif olduğunu da söylemekte yarar var. Fragmanı izlemek için hemen tıklayın!

TROLL

netflix 2022 filmleri

Netflix’in orijinal yapımlarından biri olan Troll’ün yönetmen koltuğunda daha önce Tomb Raider ve The Wave gibi yapımlarda imzası bulunan Roar Uthaug oturuyor. 
 
Başrolünde Ine Marie Wilmann’ın yer aldığı film, bildiğiniz tüm filmlerden bir bakıma farklı aslında.  Film, hem bir canavar hem de bir trol filmi. İskandinavya’nın ünlü mitolojik varlıklarından olan trollerin günümüz yansımasını görebileceğiniz bu filmde, bir grup insanın Norveç’te bir dağda uyanışa geçen trol ile mücadelesini seyredebilirsiniz.

LADY CHATTERLEY’S LOVER

netflix 2022 filmleri

Netflix’in orijinal içeriklerinden biri daha… DH Lawrence romanından uyarlanan filmin başrollerini Emma Corrin ve Jack O’Connell paylaşıyor.
 
Netflix’in “bir klasiğin kadın odaklı yeniden anlatımı” olarak adlandırdığı filmde, zengin ve ayrıcalıklı bir hayata doğan Lady Chatterley’in, genç yaşında kendisine âşık olan adamla evlenmesi ve sonrasında hayatının giderek tekdüze ve mutsuz olmasıyla başlayan hikayede, Lady bir süre sonra hiç de beklemediği birinde gerçek aşkı ansızın bulur… Gerçek aşkı doyasıya yaşamak için aşılması gereken engellerle dolu bir yolu olan Lady, tüm hayatını istediği gibi yaşamak ister. Filmde, aşk için nelerden vazgeçilebileceğini ve nasıl savaşılacağını izleyebilirsiniz. Fragmanı izlemek için hemen tıklayın!

STORKS

storks netflix 2022 filmleri

Warner Bros Animation tarafından hazırlanan, yönetmen koltuğunda Nocholas Stoller ve Doug Sweetland’ın oturduğu 2016 yapımı animasyon filmi Storks. Seslendirmesini Andy Samberg, Keegan-Michael Key, Kelsey Grammer gibi ünlü ses sanatçıları yapıyor.

Hepimiz küçükken leylekler tarafından dünyaya getirildiğimiz efsanesi ile büyütüldük. Bu film de aslında bir hiciv niteliğinde.  Uzun yıllardır bebek teslim etme işi yapmayan şirkette, bebek yapma makinesine yanlışlıkla basılması sonucunda yeni bir bebek dünyaya gelir, bu bebeği ailesine teslim etmek gerekir ve macera başlar… Eğer çocuklarınız leylekler tarafından dünyaya getirildiğine inanıyorsa, film bittikten sonra çok da bir şey değişmeyecek aslında onlar için… Fragmanı izlemek için tıklayınız!

EMİLY THE CRİMİNAL

emily the criminial netflix
Senaristliğini ve yönetmenliğini John Patton Ford’un yaptığı suç-gerilim filmi. Başrolündeki Aubrey Plaza‘ya eşlik eden oyuncular arasında Theo RossiMegalyn EchikunwokGina GershonJonathan Avigdori ve Bernardo Badillo gibi isimler yer alıyor.
  
Geçimini sağlamak ve öğrenci borcunu ödemek için çalışmak zorunda kalan Emily, geçmişte sicilindeki küçük bir kayıttan dolayı istediği gibi bir iş bulamaz ve bir anda kendini yer altı suç çetesinde çalışırken bulur…

Fragmanı izlemek için tıklayınız!

BURNİNG PATİENCE 

BURNİNG PATİENCE

Netflix orijinal içeriklerinden olan Burning Patience, İspanyolca bir dram filmi. Yönetmen koltuğunda Rodrigo Sepulveda oturuyor. Başrollerinde ise; Andrew Barstged, Vivianne Dietz ve Pablo Macava yer alıyor.
  Ünlü Şilili yazar Pablo Neruda’nın posta taşıyıcısının, onun da etkisinde kalarak hayallerinin kadınına olan duygularını anlatabilmek, ona aşkını ifade edebilmek için şair olmak istemesi ile kelimeler ve anlamlar dünyasına girişini anlatıyor film. Saf romantizmi bulabileceğiniz filmdeki şiirler ise filme ayrı bir tat kazandırıyor. Hemen fragmanı izlemek için tıklayınız!

GUİLLERMO DEL TORO’S PİNOCCHİO

GUİLLERMO DEL TORO’S PİNOCCHİO

  Netflix orijinal içeriklere doymuyor bu ay. Sıradaki Netflix yapımı, Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro tarafından yeniden yorumlanan klasik Pinokyo masalının stop-motion tekniğiyle ekrana yansıması. 

  Kadrosunda Gregory Mann, Ewan McGregor, Ron Perlman yer alan müzikalde, tahtadan yapılma bir çocuk olan Pinokyo’nun yaşayan bir çocuk olma hikayesi anlatılıyor. Müzikalde ayrıca 1930lu yıllarda yaşanan faşizm, çarpıcı bir şekilde izleyiciye gösteriliyor. Fragmanı izlemek için tıklayınız!

BARDO, FALSE CHRONİCLE OF A HANDFUL OF TRUTHS

BARDO, FALSE CHRONİCLE OF A HANDFUL OF TRUTHS

  Netflix yapımlarından olan BARDO, Alejandro G. Iñárritu’nun yönettiği bir kara komedi. Prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan filmin oyuncu kadrosunda; Daniel Giménez Cacho, Griselda Siciliani, Eugenio Caballero ve Andrés Almeida gibi Meksikalı oyuncular yer alıyor.
  
Ünlü bir belgeselci ve gazetecinin geçmişle, bugünle, kendiyle, dünyayla ve Meksikalılarla uzlaşma sağlamak için içebakış yolculuğunun anlatıldığı film, çarpıcı bir dille izleyiciye anlatılmış. Fragmanı merak ediyorsanız, hemen tıklayın!

THE SEVEN DEADLY SİNS:  GRUDGE OF EDİNBURGH PART 1

	•	THE SEVEN DEADLY SİNS:  GRUDGE OF EDİNBURGH PART 1

  Netflix anime sevenleri de unutmamış yine. Proje, orijinal manga yazarı Nakaba Suzuki tarafından yazılmış ve orijinal hikayeler içeriyor.

  Meliodas ve Elizabeth’in oğlu Tristan’ın kafa karıştırıcı güçleri vardır. Bazı güçleriyle insanlara yardım ederken, bazı güçleri yüzünden de iblis özellikleri gösterip insanlara zarar verir.  Kendini tanımak ve yeteneklerini nasıl iyiye doğru çevirebileceğini öğrenmek amacıyla Tristan, Edinburg’a doğru yola çıkar… Fragmanı izlemek için hemen tıklayın!

GLASS ONİON: THE KNİVES OUT MYSTERY

• GLASS ONİON- THE KNİVES OUT MYSTERY

Netflix’in Knives Out’un yayın haklarını satın aldıktan sonraki ilk devam filmi Glass Onion. Yönetmen koltuğunda Rian Johnson oturuyor. Oyuncu kadrosunda; Daniel Craig, Edward Norton, Janelle Monáe gibi başarılı oyuncular var. 

Benoit Blanc olarak geri dönen Daniel Craig, bu seferki macerasında ünlü bir milyarderin Yunanistan’daki özel adasında arkadaşlarıyla yaptığı tatilinin beklenmedik bir cinayetle sonuçlanması ile katili bulma peşine düşer ve aksiyon başlar… Fragmanı merak ediyorsanız, hemen tıklayın!

MATİLDA THE MUSİCAL

  Netflix gençlik filmleriyle de orijinal içerik üretmeye devam etmiş bu ay.  Roald Dahl’ın yönettiği filmin başrollerini Alisha Weir, Lashana Lynch, Stephen Graham ve Emma Thompson paylaşıyor. Tony ve Olivier ödüllü müzikale yeni bir bakış açısıyla imzalanmış bir film Matilda the Musical.

  Hikaye, Matilda adlı genç bir kızın yaşamından kesitlere dayanıyor. Ailesinden yana pek yüzü gülmeyen Matilda, okulda da otoriter bir müdür ile uğraşmak zorunda kalır ve kendi kendine okulda bir direniş başlatır. Tüm bu süreçte Matilda’nın kendinin dahi bilmediği bir gücü ortaya çıkar… Hemen fragmanı izlemek için tıklayınız.

WHİTE NOİSE

white noise

Netflix’in en iddialı ve başarılı yapımlarından biri olacağını düşündüğüm bir yapım White Noise. Yönetmenliğini ve senaristliğini Noah Baumbach’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise;  Adam Driver, Greta Gerwig ve Don Cheadle gibi başarılı oyuncular yer alıyor. 

 Bir Don DeLillo romanı uyarlaması olan film, aslında tam bir tezatlıklar kumpanyası… Filmin içinde pek çok duyguyu bulabileceğiniz gibi, yeni bakış açıları kazanmanızı ve eleştirel yönünüzü de geliştirmenizi sağlıyor. Film, Hitler dönemi çalışmalarında başı çeken ünlü profesör Jack Gladney’in bir yılını anlatıyor. Gladney ailesi sıradan bir hayat yaşarken, bir anda beklenmedik bir facia ile karşılaşır ve sizi sorgulatacak olaylar gelişmeye başlar… Fragmanı izlemek için tıklayınız.

THEY CLONED TYRONE 

 Jamie Foxx varsa bir film nasıl kötü olabilir ki?  Netflix yapımlarından olan They Cloned Tyrone yönetmen koltuğuna Juel Taylor’ı oturtuyor. Başrollerinde efsane oyuncu Jamie Foxx ‘un yanı sıra John Boyega, Teyonah Parrisl, Kiefer Sutherland yer alıyor.
 
Bilim kurgu- komedi tarzındaki bu filmi Netflix “ köpüren bir macera” olarak tanımlıyor. Siyahî kültür, 70lerdeki ırksal adaletsizlikler ve buna bağlı olarak yaşam tarzındaki değişimin neden olduğu ürkütücü olaylar sonucunda, hükümetin kurduğu bir komployu açığa çıkartmak isteyen ve normalde bir araya gelmesi çok zor olan üç kişinin macerasının anlatıldığı bu film, aslında bir dönem eleştirisi… Fragmanı izlemek için tıklayın.
Ebru Buyukkaya

1990 yılında Istanbulda doğdu. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Küçük yaştan beri yazmaya ve okumaya büyük bir merak ve ilgi duyması nedeniyle kendini bu alanda geliştirmeye yöneldi . Halen digital platformlara ve dergilere yazmanın yanı sıra, kendini geliştirmeye de devam etmektedir.

1 Comment

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN