YÜZ’ler: Geleceğe İz Bırak Sergisi

Cumhuriyet’in 100. Yılında 21 Kadın Sanatçı ile Geleceğe İz Bırakacak

Armağan Portakal, Anıt zeytin ağacı İDA onuruna sanat sergisini ikinci kez organize ediyor. Cumhuriyetin 100. yaşına da yakışan YÜZ’ler temalı sergide 21 kadın sanatçı, farklı disiplinler ve farklı malzemelerle ürettikleri eserlerini Pintura Urla Sanat Galerisinde sergileyecek.

Armağan Portakal, 21 değerli kadın sanatçının eserlerinin buluşacağı YÜZ’ler temalı karma sergisini 28 Ekim’de Pintura Urla Sanat Galerisinde sergileyemeye başladı. Bugünün yaşanmışlıkları ile geleceğe iz bırakmaya hazırlanan sergi 26 Kasım’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

Dünya çapında ünlü seramik sanatçısı Bingül Başarır’ın onur konuğu olarak katılacağı sergi, taş, seramik, cam, gümüş, yağlı boya, porselen, kırkyama, altın, nakış, minyatür, tezhip, cam mozaik gibi farklı disiplinler ve malzemelerle dolu eserleri içeriyor. 

Cumhuriyet’e Armağan

İda Sergi Organizatörü Armağan Portakal, sergiyi Cumhuriyet’imizin 100. doğum gününe hediye ettiğini belirterek, “Sanat iyileştirir. Sanat yüzleştirir. Sanat arşivdir. Emeğin, sanatın, zanaatın paha biçilmez oluşu büyüleyici. Bu değerler, yönümü belirliyor. Peşinden koştuğum hayaller ve arkasında duracağım kararlarla adım atmamı sağlıyor. Bugünden geleceğe bir iz bırakmaya neden oluyor.  Sesimiz güçlü. Sözümüz çok. Farklı disiplinler, farklı malzemelerle oluşan YÜZ’ler sergimizi Cumhuriyet’imizin 100. doğum gününde, Atatürk’e büyük saygıyla sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Farklı İllerinden Katılım Sağlanacak

Türkiye’nin farklı kentlerinden katılımın olacağı İda Sergi sanatçıları ise;  Bingül Başarır, Anıl Sayın, Ayşe Burcu Gezer, Ayşegül Veryeri, Ayşın Aksu, Ayzıt Uysal, Demet İper Dicle, Deniz Çakmakçı, Filiz Adıgüzel, Funda Alkan, Meral Uzman, Özlen Yücelmiş, Pelda Aytaş, Pınar Baklan, Seda Başarır Ayarman, Serçin Mezhepoğlu, Sibel Akçil, Şükran Ünal, Tuba Batu, Yeşim Sanatçı ve Zeliha Eser olacak.

Sergi süresince sanat ve deneyim içerikli özel etkinlikler gerçekleştirilirken, Bingül Başarır, Mine Çağlar, Nur Petek ve Yeşim Sanatçı da söyleşi ve deneyimleriyle sergiye renk katacak.

28 Ekim’de Açıldı

28 Ekim’de Pintura Urla Sanat Galerisi’nde açılmış olan Yüzler: Geleceğe İz Bırak sergisi 26 Kasım 2023 tarihine kadar ücretsiz gezilebilecek.  İda Sergi destekçileri ise; Blend1601 Kahve, Pintura Urla Sanat Galerisi, Buenas Lounge&Bistro ve İkona Creative oldu. 

Web sitesi: www.idasergi.com

Henüz yorum yok

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BİZİ TAKİP EDİN